ΠΑΟΚ-Διομήδης Άργους 28-21

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα στο νέο πρωτάθλημα της Ηandball Premier για τον ΠΑΟΚ που δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στο κλειστό της Νεάπολης με 28-21 του Διομήδη Άργους!

O ΠΑΟΚ δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα παίζοντας στην νέα του, πλέον, έδρα το γήπεδο της Νεάπολης και μπροστά στο ένθερμο κοινό του. Από τα πρώτα λεπτά πήρε τα ηνία του αγώνα και μια διαφορά ασφαλείας που ως το φινάλε την διαχειρίστηκε σωστά. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δικέφαλος του Βορρά προηγήθηκε με 6-1 και παρά την προσπάθεια του Διομήδη να... γυρίσει στο παιχνίδι όταν μείωσε στα τρία γκολ (8-5) η συνέχεια ήταν παράσταση για ένα ρόλο! Ο Διομήδης προσπάθησε ξανά για κάτι καλό όταν έκανε σερί 4-0 και κατάφερε να μειώσει σε 22-18, αλλά από κει και πέρα οι γηπεδούχοι... έκοψαν κάθε φιλόδοξη σκέψη. Με τους Παλάσκα και Ντζόνο άνοιξαν το δείκτη του σκορ και ο Κοκκώνης διαμόρφωσε το τελικό 28-21.

Με το PulseBet*, νιώθεις το παλμό του Live στοιχήματος όπως ποτέ ξανά– Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «1) Στο 9.02 του πρώτου ημιχρόνου σταμάτησε το παιχνίδι λόγω προβλήματος του ηλεκτρονικού πίνακα. Το παιχνίδι συνεχίστηκε μετά από 30 δευτερόλεπτα με το χειροκίνητο χρονόμετρο. Στο δεύτερο ημίχρονο το χρονόμετρο λειτουργούσε κανονικά. 1) Στο 52.00 του αγώνα και στο 56.07 έγινε διακοπή του παιχνιδιού για 2 λεπτά με σκοπό να απομακρυνθούν οι φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας που βρισκόταν στο τέρμα της φιλοξενούμενης ομάδας μετά από παρέμβαση της αστυνομίας. Το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά. Δεν υπήρχε ηλεκτρονικό φύλλο αγώνα. Δεν υπήρχε ιατρός αγώνα όπως όφειλε με βάσει τον κανονισμό της ΟΧΕ. Το γηπεδούχο σωματείο δήλωσε σαν γιατρό του αγώνα την κ. Μπογιατζή Νεκταρία με ιδιότητα νοσηλεύτριας».

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-1, 8-4, 10-5, 11-8, 13-10 (ημχ.) 14-11, 17-14, 22-15, 23-18, 25-20, 28-21

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 3, Παλάσκας 4, Ντζόνο 5, Καραγκιοζόπουλος, Τσεσμετζίδης, Κοκώνης 4, Πετρίδης 5, Νικολαΐδης 2, Μαστορογιάννης 2, Κυπραίος 1, Ελοζίεβα, Δελιάς, Γιόσμου 2, Γιαννακίδης.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Παπαντωνόπουλος, Μπότσαρης, Μπλάτσος, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού 2, Χερουβείμ 2, Τσιγαρίδας 2, Ζλατάνος 1, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος, Χαντέλης 5, Λαμπρόπουλος, Τσάτσας 4, Τότος, Δάσκαλος 3.
Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 4/4-2