Νίκη για τον ΠΑΟΚ, ισοπαλία στο Καματερό

Ο ΠΑΟΚ συνέτριψε τον Άρη, την ώρα που Καματερό και Πανόραμα αναδείχθηκαν ισόπαλες για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος χάντμπολ Α1 γυναικών.

Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία ο Δικέφαλος του Βορρά «καθάρισε» με 36-20 τον Άρη για την 15η αγωνιστική.

Ντέρμπι κατ' ευφημισμόν ήταν το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, με την ανωτερότητα του ΠΑΟΚ να γίνεται ξεκάθαρη από τα πρώτα λεπτά.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Δημητρούλια διατήρησαν το αήττητο, με την Χατζηπαρασίδου να ξεχωρίζει επιθετικά επιτυγχάνοντας 9 γκολ.

ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 36-20

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-2, 8-3, 10-5, 12-8, 14-9 (ημχ.), 17-10, 23-12, 25-14, 31-14, 32-17, 36-20

ΠΑΟΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Σεραφίμοβα, Τσαουσιδου 3, παναγιωτίδου 2, Γκάτζιου 5, Ρόσκα, Σαμολαδά 2, Μούρνου 1, Τζούρισιτς 4, Νλικολιτς 4, Στρατάκη 2, Χατζηπαρασίδου 9, Μάστακα 4, Σελεμίδου, Κρίτζαλη, Στοϊκόφσκα, Κουρκουλάκη

ΑΡΗΣ Θ. (-): Κωστοπούλου 1, Αθανασοπούλου, Ευμορφίδου 1, Βλάχου, Λουρή 5, Καγγελάρη,. Κούπα 2, Κοπανέλου, Ταϊρίδου, Γιώβη 5, Ράπτη, Αλεξιάδου, Γιαννοπούλου

Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου Δίλεπτα: 3-5 Πέναλτι: 2/3-2/3

Μοιράστηκαν τους βαθμούς στο Καματερό!

Ισόπαλοι με 26-26 αναδείχθηκαν ΓΑΣ Καματερού και το HONDA Πανόραμα,σε ένα ματς που κρίθηκε το τελευταίο λεπτό.

Συνεχείς ανατροπές και δυνατές μονομαχίες είχε ο αγώνας ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι φιλοξενούμενες στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης ήταν μπροστά στο σκορ και μάλιστα ξέφυγαν στο 55′ με 3 γκολ διαφορά.

Το Καματερό απάντησε και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Από τον ΓΑΣ Καματερού ξεχώρισαν η Βασιλειάδου και η Βασιλείου με 7 τέρματα, ενώ από το Πανόραα η Καραβέτη με 8 γκολ.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ 26-26

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 6-4, 9-5, 10-7, 10-11 (ημίχ.), 11-13, 16-16, 19-18, 20-22, 23-26, 26-26

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Νανά 3, Καζάκη 6, Μ. Βασιλείου, Βασειλιάδου 7, Ζενέλι, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου 3, Αλιφιέρη, Νικολάου, Ταβλαρίδη, Α. Βασιλείου 7, Μανιά, Καρελά, Καραχάλιου.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμεζούα, Αργυροπούλου 2, Σεβδίλη 4, Αναστασιάδου 2, Μουτεσίδου 1, Μανάβη, Νταντίρα, Κυρικλίδου 5, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου 3, Χριστοδουλίδου, Καραβέτη 8, Δημητρακοπούλου, Σπανού.

Διαιτητές: Παπαματθαίου-Χρηστίδη, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 3/4-4/5.

Χωρίς να πιεστεί ο Δικέφαλος του Βορρά νίκησε με 36-20 τον Άρη για την 15η αγωνιστική

Η επιβεβαίωση πως ο ΠΑΟΚ ήταν το απόλυτο φαβορί στο κατά συνθήκη – λόγω των ονομάτων των δύο συλλόγων – el clasico με τον συμπολίτη του Άρη ήρθε κι εντός γηπέδου. Ο Δικέφαλος του Βορρά δεν αντιμετώπισε κανένα ουσιαστικό πρόβλημα μετά το πρώτο δεκάλεπτο, διέλυσε με 36-20 τις «κίτρινες» για την 15η αγωνιστική της Α1 Γυναικών και συνέχισε την αήττητη πορεία του στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.