ΧΑΝΘ - Ολυμπιακός 20-39

O Oλυμπιακός επέστρεψε στις νίκες, μετά το σταβοπάτημα στη Βέροια, επικρατώντας 39-20 εκτός έδρας της ΧΑΝΘ, στον αγώνα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Η ΧΑΝΘ κατάφερε να είναι ανταγωνιστική μέχρι το 20ο λεπτό, όμως οι απουσίες της και η διαφορά δυναμικότητας δεν της επέτρεψαν να μείνει για περισσότερο διάστημα κοντά στο σκορ.

Παρά την ήττα η ΧΑΝΘ μπορεί να χαμογελά καθώς εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή στη Handball Premier, μετά την ισοπαλία στο Φοίβος – Καματερό.

ΧΑΝΘ-Ολυμπιακός 20-39

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 6-8, 8-12, 11-15, 11-18 (ημίχρονο), 12-21, 14-24, 16-26, 19-29, 20-34, 20-39.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μουρατίδης, Τσιρογιάννης 1, Σαρηγιαννίδης 1, Ρεμπελάκος, Δέσπος 4, Βασιάδης 3, Ιωαννίδης, Στίγγας 2, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης 2, Παπαβασίλης, Μηλόπουλος, Βαρδάκας 3, Μπόλας 1, Μπαϊρλής 3, Δ. Παπαδόπουλος.
Ολυμπιακός ΣΦΠ (Ζαραβίνας): Τσιλιμπάρης, Τσακνής, Κωστακίδης 1, Κρητικός 7, Πετρίσεβιτς 6, Τζηράς 2, Καραμπουρνιώτης 2, Μισαηλίδης 2, Σκρόμπιτς 2, Στούμπης 4, Παπαδόπουλος, Κανδύλας, Σανίκης 4, Αλβανός 1, Λιάπης 4, Χάλαρης 4.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 1-4. Πέναλτι: 1/1-4/4.