Ο Υγρός Στίβος γιορτάζει

Ο Υγρός Στίβος γιορτάζει

Ο Υγρός Στίβος γιορτάζει

Η καθιερωμένη εκδήλωση που διοργανώνει για τους αθλητές της η ΚΟΕ είναι πλέον γεγονός, καθώς την Πέμπτη (13/2) θα πραγματοποιηθεί η τελετή για τους κορυφαίους του 2013.

Στην γιορτή, που θα φιλοξενηθεί στο ξενοδοχείο ATHENS LEDRA MARRIOTT (19:00) θα βραβευθούν για τις επιτυχίες τους τη χρονιά που πέρασε συνολικά 128 αθλητές και αθλήτριες και 46 προπονητές.

Επίσης θα υπάρξουν και 12 Ειδικές βραβεύσεις αθλητών, παραγόντων και εκπροσώπων των ΜΜΕ, ενώ θα δοθούν  αναμνηστικές πλακέτες και στους Χορηγούς της Ομοσπονδίας.

Χορηγός της μεγάλης βραδιάς θα είναι η εταιρεία Farantouris Finacncial Advisors.

Αναλυτικά, οι αθλητές και οι αθλήτριες που θα βραβευθούν μαζί με τους προπονητές τους…

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

Αθλητές
Κώστας Τσαλκάνης
Κώστας Γαλανίδης
Μανώλης Μυλωνάκης
Κώστας Γούβης
Κώστας Γεννηδουνιάς
Γιάννης Φουντούλης
Χρήστος Αφρουδάκης
Κυριάκος Ποντικέας
Βαγγέλης Δελακάς
Κώστας Μουρίκης
Χριστόδουλος Κολόμβος
Αλέξανδρος Γούνας
Άγγελος Βλαχόπουλος

Προπονητές
Σάκης Κεχαγιάς
Κώστας Βαμβακάρης

Αθλήτριες
Έλενα Κούβδου
Χρυσή Διαμαντοπούλου
Χριστίνα Τσουκαλά
Βασιλική Διαμαντοπούλου
Μαρία – Ηλέκτρα Ψούνη
Μαργαρίτα Πλευρίτου
Άλκηστη Αβραμίδου
Αλεξάνδρα Ασημάκη
Αντιγόνη Ρουμπέση
Φιλιώ Μανωλιουδάκη
Ελευθερία Πλευρίτου
Άλκηστη Μπενέκου
Χριστίνα Κότσια
Στεφανία Τερεφού
Ιωάννα Χυδηριώτη
Μαρία Σώρα
Έλενα Ξενάκη
Μικαέλα Κολογεράκου
Ιόλη Μπενέκου
Τίνα Κοντογιάννη
Ιωάννα Σταματοπούλου
Ειρήνη Πάτρα
Βιργινία Νιαρχάκου
Νικολέτα Ελευθεριάδου
Βασιλική Πλευρίτου
Μάμογλου
Μαρία Πάτρα
Νανούση

Προπονητές
Γιώργος Μορφέσης
Στέφανος Λέανδρος

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Αθλητές
Απόστολος Χρήστου
Μιχάλης Κοντιζάς
Φώτης Μυλωνάς
Παναγιώτης Σαμιλίδης
Στέφανος Δημητριάδης
Κρίστιαν Γκολομέεβ
Ανδρέας Βαζαίος
Δημήτρης Κουλούρης
Φώτης Κολιόπουλος
Οδυσσέας Μελαδίνης
Χρήστος Κατραντζής
Θόδωρος Μπενεχούτσος
Νίκος Σοφιανίδης
Θανάσης Κυνηγάκης

Προπονητές
Γιάννης Ορφανίδης
Άκης Οικονόμου
Χρυσάφης Βαγγελακάκης
Αλέξανδρος Νικολόπουλος
Δημήτρης Αθυμαρίτης
Γιάννης Μηλιδάκης
Δημήτρης Δαμασιώτης
Αλέξανδρος Χατζηγιαννάκης
Παναγιώτης Καλογερόπουλος
Γιώργος Τυλιγαδάς
Αθλήτριες
Νόρα Δράκου
Σταυρούλα Καραντάκου
Κριστέλ Βουρνά
Θεοδώρα Γιαρένη
Αναστασία Συρίγου
Ιωάννα Σαχά
Ξανθή Μητσάκου
Δέσποινα Μαρκαντέ
Ηλέκτρα Λέμπλ

Προπονητές
Γιώργος Λεκάκης
Μάρκος Μανταλούφας
Νίκος Κραουνάκης
Γρηγόρης Μαντάς
Θανάσης Γιαννόπουλος
Μίλτος Κανελλόπουλος
Βαγγέλης Βούλτσος
Γιώργος Βάλλας
Λευτέρης Μήτρακας

OPEN WATER

Αθλητές
Σπύρος Γιαννιώτης
Αντώνης Φωκαϊδης
Δημήτρης Νέγρης
Βαγγέλης Τσιραπίδης
Βαγγέλης Αρνιακός
Σταμάτης Καστόρης

Προπονητές
Νίκος Γέμελος
Μίλτος Κανελλόπουλος
Γιώργος Ζαγκανάς
Δημήτρης Καλλής

Αθλήτριες
Κέλλυ Αραούζου
Αναστασία Κυριλή

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Αθλητές
Στέφανος Παπαρούνας
Μιχάλης Φαφαλής

Προπονητής
Πέτρος Φυρίγος

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Αθλητές
Λουκάς Καρετζόπουλος
Ουίλλιαμ Μπάλντουϊν
Αντώνης Τσουρουνάκης
Ανάργυρος Βασιλόπουλος
Χρήστος. Χριστοφορίδης
Βαγγέλης Μαρίνος
Γιώργος Παπουτσής
Σταύρος Κουρλάκης
Στάθης Μπίρμπας
Βαγγέλης Σταυρίδης
Γεράσιμος Οικονομόπουλος
Βασίλης Πατεράκης
Βασίλης Μιτάκος
Οδυσσέας Ξυδάς
Γιώργος Ραβάνης

Προπονητές
Πέτρος Χαϊδάρης
Γιώργος Μυρίλος
Αλέξανδρος Ξιάρχος
Γιάννης Καλαϊτζογλίδης
Γιάννης Κάβουρας
Ηλίας Καλαμαρίδης
Φραγκίσκος Σιάμης
Γρηγόρης Σπυριούνης
Ανάργυρος Βασιλόπουλος (βραβεύεται και ως Αθλητής)
Κλεάνθης Λιάπης
Δημήτρης Ατζεμιάν
Γιώργος Σαλταμανίκας

Αθλήτριες
Σοφία Κτενά
Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου
Σπυριδούλα Βασιλοπούλου
Νατάσα Τσίκλη
Ελένη Βασιλειάδου
Κατερίνα Χρηματοπούλου
Μενεξία Μπαρμπακυριακού
Βασιλική Αγαπητού
Ιωάννα Παναγιωτίδου
Αναστασία Μπουφίδη
Δέσποινα Μακρία

Προπονητές
Γιώργος Αδάμ
Ανδρέας Μυρίλος
Βίκυ Τσίκλη

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Αθλήτριες
Δέσποινα Σολωμού
Ευαγγελία Πλατανιώτη
Μαρία Αλζιγκούζη – Κομινέα
Κωνσταντίνα Μπαχτσεβανίδου
Ευαγγελία Γιαλίδη
Γιάννα Γκεοργκίεβα
Βασιλική Καφετζή
Ευαγγελία Κουτίδη
Εβελίνα Παπάζογλου
Σοφία Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου
Σοφία Μαλκογεώργου
Σοφία Σαραντίδη
Ελένη Στραβάκου
Αθανασία Τσόλα
Κατερίνα Φουκαλά
Μελετινή Δημακάκου
Τόνια Μαζοκοπάκη
Εκευθερία Γκουζούνα
Βαλεντίνα Φαραντούρη
Ιωάννα Δάντη
Άννα – Μαρία Ταξοπούλου
Μαρία – Ελένη Αρμάου
Αφροδίτη Τσιαούση
Αναστασία Ταξοπούλου
Ιφιγένεια Δίπλα
Νεφέλη Μπαδογιάννη

Προπονήτριες
Ναταλία Τσερνέτσκα
Μαρία Θηβαίου