Πρώτη πράξη για Κύπελλο

Gazzetta team
Πρώτη πράξη για Κύπελλο

bet365

Με νίκες ξεκίνησαν το Παγκράτι και η ΚΑΟΔ στην πρώτη φάση του κυπέλλου ανδρών, αντιθέτως ο Απόλλων Καλαμαριάς ηττήθηκε από το Λαύριο, όπως και το Αιγάλεω που γνώρισε την ήττα από τον Αρκαδικό.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Πέραμα - Πιερικός Αρχέλαος 66-61
Ολύμπια Λάρισας - Ολυμπιάδα Πατρών 0-20 (α.α.)
Ερμής Λαγκαδά - Τρίκαλα 20-0 (α.α.)
Στρατώνι - Κόροιβος 20-0 (α.α.)
Αίολος Τρικάλων - Απόλλων Πατρών 63-54
Μ. Αλέξανδρος - Παγκράτι 55-92
Αναγέννηση Φλόγας - ΚΑΟΔ  62-88
ΑΕΚ Άργους - Ίκαροι Σερρών 71-76
ΜΕΝΤ - Αμύντας 55-78
Απόλλων Καλαμαριάς - Λαύριο 51-77
Δόξα Λευκάδας - Διαγόρας Ρόδου 57-48
Δούκας - Ν. Κηφισιά 53-69
Αιγάλεω - Αρκαδικός 64-80
Αίας Ευόσμου - Πανελευσινιακός 55-65
ΟΦΗ - Ρέθυμνο 96-92

Τα φύλλα αγώνα


ΟΦΗ - Ρέθυμνο 96-92
Διαιτητές:
Μαγκλογιάννης - Θεοδωρόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 28-32, 51-53, 67-74, 96-92.
ΟΦΗ (Βλάχος): Μπάρδας 11 (2), Ματενίδης 8, Ξενάκης 21, Τσακιρίδης 9 (1), Καραδολάμης 5 (1), Παναγάκης 4, Σουφλιάς 18, Ψάλτου 2, Μπαλάφας 18 (1).
ΡΕΘΥΜΝΟ (Κουφός): Κυριακόπουλος 21 (3), Κούμουλος 9 (1), Γκρούντμπεργκ 10, Τσόχλας 10 (2), Μαγκουνής 6, Γ. Θεοδωράκος 8 (2), Λάτοβιτς 21 (1), Χαρισμίδης 7, Στίκας, Ν. Θεοδωράκος, Πολίτης.

Δούκας - Κηφισιά 53-69
Διαιτητές:
Τραγάκης - Σιώκας.
Τα δεκάλεπτα: 14-18, 31-40, 44-55, 53-69.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Πέτρου, Κακαβάς 12 (1), Μαγιτόμπε 8, Λεχούδης 7 (1), Παπαντωνάκος 3 (1), Αχής 4, Παππάς 2, Μπαρμπαρής 16, Μπιτζής 1, Παπαδέας.
ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Νικητάκης 28 (3), Διαμαντόπουλος 15, Χόμπσον 12(1), Καρατζάς, Σιούτης 4, Παπαδόπουλος 4, Ντεφούδης 4, Λαγοπόδης, Μιχαλόπουλος.

Αιγάλεω - Αρκαδικός 64-80
Διαιτητές:
Χαραλαμπάκης - Κοντίλης.
Τα δεκάλεπτα: 12-23, 37-40, 49-64, 64-80.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Καλογήρου - Μπαστούνης): Παπούλιας 6, Λορετζάκης 2, Κατσαντώνης 6 (2), Μητρόπουλος 8 (1), Συριστατίδης 16 (1), Τσαρτσάνης, Σταθάκης, Χάλαρης 4, Παπαδάκης 10 (2), Γεωργακίου, Κούκουρας 12 (2).
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Τσιότρας 3, Λέβενς 19 (2), Παπαδάκης Μ. 6, Κόκκαλης 12 (2), Προδρόμου 7 (1), Νεοφυτίδης 2, Μπρόζος 14 (1), Μόρφης 1, Γιαννουλάκος 12, Κατιάκος 4, Πετσούνι.

Αίας Ευόσμου - Πανελευσινιακός
55-65
Διαιτητές: Δεσλής - Καλογερόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 11-16, 31-29, 41-52, 55-65
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δήμου): Μακαλέκας 2, Τσιμπής 3, Γαρδάνης, Παπαπέτρου 7 (1), Σκαρλάτος 11 (2), Μάρουσιτς 9, Αμούτσια, Ελευθεριάδης 4, Ασημάκης 12, Γεωργούλας 13, Κουνούπης, Τεπετίδης.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης 8 (1), Νίκου 4, Μαναβόπουλος 4, Δεληγιάννης 11, Τύρλας 10, Κακλαμάνος 12 (1), Μάρτζος 1, Τριχόπουλος 3 (1), Κωνσταντόπουλος 4, Θέος 2, Μπαλάφας 6 (1).

Μ. Αλέξανδρος - Παγκράτι 55-92
Διαιτητές: Τζαφλέρης - Παπαφωτίου.
Τα δεκάλεπτα: 8-27, 21-47, 39-71, 55-92.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κοσμάς): Οικονόμου, Χρυσοχού 5 (1), Ευφραιμίδης 3 (1), Λεωνίδου 2, Καρατζάς 4, Κελεσίδης 11, Καραγκιολίδης 2, Αρμούτης 6 (2), Παδέμας 6, Μπάκος 6, Σταφυλάς 7 (1), Καρούζος 3.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Σκουζής 8 (1), Βασιλόπουλος 13 (2), Καράβολας 23 (3), Δημάκος 5, Μίχαλος 12 (3), Μαχαίρας 8, Κοτρότσιος 10, Παπαγεωργόπουλος 4, Τζουγκουράκης 9.

Αίολος Τρικάλων - Απόλλων Πατρών 63-54
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ. - Τάτσικας.
Τα δεκάλεπτα: 17-11, 35-25, 46-39, 63-54.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Γιασσάρης): Θώμος, Σαριμπαλίδης 6 (2), Λεπενιώτης 28, Ψυρρας, Χρυσόπουλος 6, Περωτής 4, Κατράνας 7 (1) Τριανταφύλλου, Μακρής, Καντάρκος 3, Φούντας 6, Γιανναλέτσος 3.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ (Βετούλας): Ζαφείρης 11 (2) Καπερώνης, Πετρόπουλος 5, Θανόπουλος 3 (1) Λιανός 7, Κορωνίδης 7 (1) Δανιήλ 12, Λυμπερης 9, Μολφέτας.

Απόλλων Κ. - Λαύριο 51-77

Διαιτητές: Παγώνης - Φακίτσας.
Τα δεκάλεπτα: 10-23, 22-39, 33-56, 51-77.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Δελαπάσχος): Χατζημιχαϊλίδης 6 (2), Βασιλείου 6, Τουβεντζίδης 5, Δεληγεώργης 2, Μούμογλου 18 (2), Δαλλής 5 (1), Χατζαντούροφ 5, Μελίδης 4.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Αθανασόπουλος 8 (2), Καρβούνης 8 (2), Μπάκας 4, Κούσουλας 9 (3), Κακιούζης 4, Σίμης 5 (1), Γιαννακόπουλος, Ζακυνθινός 11 (1), Λυκογιάννης 11 (1), Ψυλέας 11 (1).

ΜΕΝΤ - Αμύντας Δάφνης 55-78
Διαιτητές: Τατούδης - Ευφραιμίδης.
Τα δεκάλεπτα: 14-10, 31-33, 45-53, 55-78.
ΜΕΝΤ (Χατζούλης): Νικολόπουλος 5 (1), Γαρουφαλιάς, Τριανταφυλλίδης 8 (1), Ιωακειμίδης 10, Δάλπας 11 (2), Φιλιούσης 7, Παπαδόπουλος 8, Ζυγούρας 1, Σιόλιος 3, Αναστασάκης 2.
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ (Σορώτος): Ζούπας 5 (1), Μπάρμπας 10 (2), Βιδάλης 6 (1), Μούκας 3 (1), Μπούτρος 2, Σαμοθράκης 2, Παγώνης 12, Βαρδαβάς 14, Παπαργυρόπουλος 15, Κουκουνιάς 2, Τζέμης 7, Παναγιωτίδης.

ΑΕΚ Άργους - Ίκαροι Σ.
71-76
Διαιτητές: Μπίκας - Καραβίτης
Τα δεκάλεπτα: 15-24, 34-39, 48-54, 71-76.
ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ (Οικονομάκης): Παπαντωνίου 15 (3), Λάππας 5, Πολυζωγόπουλος 3 (1), Στατεράς 8 (1), Κοψαύτης 22 (2), Οικονομάκης 11 (2), Δελής, Σκορδάς, Μελεούνης 5, Μητρόπαππας, Κασαμπαλής 2, Βούρδουλας.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Πεχλιβάνης 9(3), Τέρπος 1, Κουκάς 8, Παβλίσεβιτς 5(1), Καμπερίδης 13(3), Ιωσηφίδης, Κακαρούδης 20(1), Βοϊβατόπουλος 2, Τοπούζης 19.

Πέραμα - Πιερικός Αρχέλαος 66-61
Διαιτητές: Παντελίδης - Τσώνος Μ.
Τα δεκάλεπτα: 15-10, 37-20, 52-38, 66-61
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος - Κατοπώδης): Αρώνης, Στέφος 1, Τσαρουχάς 19 (3), Μοτσενίγος 11, Κυπριτζόγλου 16 (2), Καρασταμάτης 6 (1), Τραφαλής 8, Εμμανουιλίδης 3, Παπαϊωσήφ 2.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Γαλάνης): Τσαϊτουρίδης, Μπεχλιβάνης, Γκογκίδης 10 (2), Παπαχρήστος 12 (2), Δάμαλης 2, Γερουμάνους, Νάνης, Ιγκμπαβόα 8, Ροδοστόγλου 8, Σιβορότκα 4, Τσουκ 17.

Δόξα Λευκάδας - Διαγόρας 57-48
Διαιτητές:
Πίγκας - Δαρλαμήτσος.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 32-25, 48-34, 57-48.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βουρνάς): Μακρόπουλος 4, Σκούφης 6 (2), Γκοντόπουλος 3 (1), Παπαδόπουλος Δ. 4, Βαγενάς 15 (1), Πόγκας, Δουβίτσας 3 (1), Κατωπόδης, Γιαννουλάκης 7 (1), Παπαδόπουλος Ε. 6, Λυμπάρης 7 (1), Καραμπάς 2.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Τσακίρης): Αγαπιάδης 6, Ροζολής 5 (1), Ντινόπουλος 7 (1), Παναγιωταράκος 3, Παρδακάς 2, Δούβαλης 3, Λαζαρίδης 2, Οτουτζίδης, Εκινέ 20 (2).

Αναγέννηση Φλόγα - ΚΑΟΔ 62-88
Διαιτητές: Νικολούλης-Τσιαπλής.
Τα δεκάλεπτα: 14-28, 26-53, 45-69, 62-88.
ΑΝ. ΦΛΟΓΑ (Κωνσταντινίδης): Σφεικος 7 (1), Χατζηγιαννίδης, Γκουνδίνος, Ονάσογλου 10 (1), Γαλανίδης 13 (2), Ζώτος 12, Σαμαράς 5 (1), Κυριώτης, Κωθράς 1, Σπυρόπουλος 6 (2), Φουτσιτζής, Καρυπίδης 8 (2).
ΚΑΟΔ (Τακιανός): Στιλίδης, Παναράς 5 (1), Σταμπουλής 9, Βουκαντίνοφ 14 (1), Κατσαρές 8 (2), Μαργαρίτης 8, Χούμας 8, Κιτσούλής 7, Μπένας 2, Σουρλής 3 (1), Γιοβάνοβιτς 12, Τσαμάτος 12 (1).


Τα ζευγάρια της επόμενης αγωνιστικής (19/9):

Νέα Κηφισιά - Λαύριο
Αρκαδικός -Ολυμπιάδα Π.
Πανελευσινιακός - ΚΑΟΔ
Πέραμα - Αίολος Τρικάλων
Στρατώνη - Ερμής Λαγκαδά
ΟΦΗ - Παγκράτι
Πανερυθραϊκός ή Νήαρ (16/9) - Αμύντας
Ίκαροι Σερρών - Δόξα Λευκάδας

Το Gazzetta βρίσκεται στο Τόκιο και καλύπτει λεπτό προς λεπτό τους 32ους Ολυμπιακούς Αγώνες. Συνεχής, 24ωρη ενημέρωση για το πρόγραμμα των Αγώνων, το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, αλλά και τον πίνακα των μεταλλίων όπως διαμορφώνεται μετά από κάθε τελικό. Επιπλέον, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να δείτε τα highlights κάθε αγωνιστικής μέρας ξεχωριστά.

 

Μείνετε συντονισμένοι στο Gazzetta που από την πρώτη μέρα της διοργάνωσης, ζει τους Ολυμπιακούς Αγώνες από το Τόκιο!

NEWS FEED