Οι Έλληνες του Εξωτερικού (vid)

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο η αγωνιστική δράση των Ελλήνων του Εξωτερικού αυτή την εβδομάδα, με τον Μάριο Όγκμποε να δίνει μία ασίστ.

Στα... ρηχά οι Έλληνες του Εξωτερικού αυτή την εβδομάδα. Κανένας από όσους αγωνίστηκαν δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και ο μοναδικός που ξεχώρισε ήταν ο Μάριος Όγκμποε, ο οποίος έδωσε μία ασίστ στην εντός έδρας ήττα της Χάμιλεον από την Ρέιντζερς.

ΑΓΓΛΙΑ
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Είδε από τον πάγκο το 1-1 στην έδρα της Μπράιτον.

Πάνος Ρέτσος (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Είδε από τον πάγκο τη νίκη επί της Μπόρνμουθ με 1-0.
Νίκος Καρέλης (Μπρέντφορντ): Λόγω του τραυματισμού του δεν ήταν στην αποστολή για το 3-2 επί της Μίντλεσμπρο, εντός έδρας.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Κώστας Σταφυλίδης (Χόφενχαϊμ): Δεν αγωνίστηκε στην εκτός έδρας ήττα από την Φράιμπουργκ με 1-0.
Στέφανος Καπίνο (Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Ουνιόν Βερολίνου.
Ντίνος Μαυροπάνος (Νυρεμβέργη): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας νίκης με 1-0 επί της Όσναμπρικ.
Στέλιος Κοκοβας (Μπόχουμ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 1-0 στην έδρα της Βέζεν Βισμπάντεν.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Μπόχουμ): Ήταν εκτός αποστολής για την ήττα με 1-0 από την Βέχεν Βισμπάντεν, εκτός έδρας.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Δεν ρησιμοποιήθηκε στην ήττα με 3-2 από την Λέτσε, εντός έδρας.
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Λέτσε με 3-2.
Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη επί της Νάπολι με 3-2.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Είδε από τον πάγκο την ήττα από την Τζένοα με 1-0.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Βασικός στη νίκη με 2-1 στην έδρα της Σπαλ.
Δημήτρης Νικολάου (Έμπολι): Είδε από τον πάγκο τη νίκη στην έδρα της Τσιταντέλα με 2-1.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγκανιές): Μπήκε στο 75ο λεπτό της ήττας από την Λεβάντε με 2-0, εκτός έδρας.
Λεονάρντο Κούτρης (Μαγιόρκα): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 στην έδρα της Εσπανιόλ.
Nίκος Βέργος (Χέρκουλες): Βασικός στην εκτός έδρας ήττα από την Οριχουέλα με 1-0.

ΓΑΛΛΙΑ
Ευθύμης Κουλούρης (Τουλούζ): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην ήττα από την Μαρσέιγ με 1-0 στο Βελοντρόμ.
Τάσος Δώνης (Ρεμς): Δεν χρησιμoποιήθηκε στην ήττα από το Στρασβούργο με 3-0, εκτός έδρας.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στην ήττα με 3-2 στην έδρα της Πόρτο.
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Μπήκε στο 76ο λεπτό του παιχνιδιού με την Πόρτο όπου η Μπενφίκα γνώρισε την ήττα με 3-2.
Αλέξανδρος Βοΐλης (Κάζα Πία): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εκτός έδρας ήττας με 4-1 από την Εστορίλ.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Αϊντχόφεν): Δεν χρησιμοποιήθηκε στη νίκη επί της Βίλεμ με 3-0, εντός έδρας.
Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ ΙΙ): Βασικός στην ήττα με 3-0 στην έδρα της Αϊντχόφεν.
Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ ΙΙ): Μπήκε στο 78ο λεπτό της ήττας με 3-0 απ΄την Αϊντχόφεν, στο Φίλιπς Στάντιον.
Γιώργος Στρέτζος (Βίλεμ ΙΙ): Έμεινε στον πάγκο και δεν χρησιμοποιήθηκε στην εκτός έδρας ήττα από την Αϊντχόφεν με 3-0.
Λάζαρος Ρότα (Φουρτούνα Σιτάρντ): Μπήκε στο 37ο λεπτό της εκτός έδρας ήττας με 2-0 από την Χέρακλες.
Κώστας Λάμπρου (Φίτεσε): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 1-0 στην έδρα της Χρόνινγκεν.
Γιάννης Μυστακίδης (Ντε Γκράαφσαπ):

ΒΕΛΓΙΟ
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Είδε από τον πάγκο τη νίκη με 4-0 επί της Ζούλτε Βάρεγκεμ.
Νίκος Καινούργιος (Ζούλτε Βάρεγκεμ): Δεν χρησιμοποιήθηκε στην ήττα με 4-0 από την Σαρλερουά, εκτός έδρας.
Δημήτρης Χατζηϊσαΐας (Σέρκλ Μπριζ): Βασικός στη νίκη επί της Μαλίν με 3-2, εντός έδρας.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Τάσος Μπακασέτας (Αλάνιασπορ): Έπαιξε στα 80 πρώτα λεπτά του 1-1 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε.
Μανώλης Σιώπης (Αλάνιασπορ): Βασικός στο 1-1 με την Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη.
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Είδε από τον πάγκο το 1-1 στην έδρα της Φενέρμπαχτσε.
Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκουτσού): Βασικός στη νίκη με 1-0 επί της Μαλάτια, εκτός έδρας.

ΕΛΒΕΤΙΑ
Κώστας Δημητρίου (Βασιλεία): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας νίκη με 4-0 επί της Ζυρίχης.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Βασικός στη νίκη με 5-3 επί της Κοποσβάρι Ρακόστζι.
Σταύρος Τσουκαλάς (Βάρντα): Μπήκε στο 54ο λεπτό του νικητήριου με 5-3 εντός έδρας παιχνιδιού με την Κοποσβάρι Ρακόστζι.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν Σέσιν): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη με 3-2 επί της Βίσλα Πλοκ.
Μιχάλης Μανιάς (Πογκόν Σέσιν): Βασικός για 73 λεπτά στο 3-2 επί της Βίσλα Πλοκ, εκτός έδρας.

ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλας (Νέφτσι): Είδε από τον πάγκο την λευκή ισοπαλία στην έδρα της Καραμπακ.
Τάσος Παπάζογλου (Ζίρα): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-1 στην έδρα της Σουμκαγιτ.

ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Έδωσε την ασίστ για το μοναδικό γκολ της ομάδας του στην εντός έδρας ήττα με 4-1 από την Ρέιντζερς.

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Σάββας Γκέντσογλου
(Αλ Ανταλάχ): Βασικός στο παιχνίδι με την Νταμάκ που έληξε ισόπαλο 1-1, εκτός έδρας.

*Η Χόλστεν Κίελ του Γκέλιου, η Σεντ Πάουλι του Διαμαντάκου, Ντε Γκράαφστσαπ του Μυστακίδη και η Στεάουα Βουκουρεστίου του Σοϊλέδη παίζουν σήμερα, το παιχνίδι της Άλμααρ του Χατζηδιάκου αναβλήθηκε, ενώ η Άρσεναλ του Παπασταθόπουλου παίζει την επόμενη εβδομάδα.