Οι Έλληνες του εξωτερικού (vids)

Νίκος Ρόλλας

Διαμαντάκος, Χατζηδιάκος, Κουντουριώτης και Ρότα βρήκαν δίχτυα από τους Έλληνες του εξωτερικού, με τον Κονέ να δίνει το γκολ της νίκης στην ομάδα του.

Ίντερ - Ντόρτμουντ με 200+ αγορές και σούπερ αποδόσεις στη Vistabet.gr.

Ικανοποιητικός ο απολογισμός των «Ελλήνων του Εξωτερικού», καθώς συνολικά είχαμε 5 γκολ και 1 ασίστ... Ο Διαμαντάκος πέτυχε δύο γκολ για την Ζενκτ Πάουλι, ενώ σκόραρε χρίστηκε και ο Χατζηδιάκος για την Άλκμααρ. Κουντουριώτης και Ρότα «καθάρισαν» για την Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε, ενώ ο Κονέ έδωσε το νικητήριο γκολ για την Γουέστερ Γιουνάιτεντ.

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Βασικός στην εντός έδρας ισοπαλία με την Γουλβς.
Ντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ισοπαλία με την Γουλβς.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Τσέλσι με 2-1.
Νίκος Καρέλης (Μπρέντφορντ): Λόγω του σοβαρού τραυματισμού του δεν έδωσε το παρών στην ήττα από την Χέντερσφιλντ με 1-0 μέσα στο Γκρίφιν Παρκ.
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 2-1 από την Γκλάντμπαχ μέσα στο Λεβερκούζεν.
Κώστας Σταφυλίδης (Χόφενχαϊμ): Λόγω του τραυματισμού που τον ταλαιπωρεί δεν μπόρεσε να δώσει το παρών στην εντός έδρας νίκη επί της Πάντερμπορν με 3-0.
Στέφανος Καπίνο (Βέρντερ Βρέμης): Είδε από τον πάγκο το εντός έδρας 2-2 με την Φράιμπουργκ.
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Ειναι εκτός πλάνων και δεν ήταν στην αποστολή για το 1-1 στην έδρα της Βέχεν Βιεσμπάντεν.
Δημήτρης Διαμαντάκος (Σανκτ Πάουλι): Πέτυχεκαι τα δύο γκολ της ομάδας του, με ισάριθμες εκτελέσεις πέναλτι, στο 2-2 με την Καρλσρούη.
Γιάννης Γκέλιος (Χόλστεϊν Κέιλ): Βασικός στην ήττα με 2-1 στην έδρα της Αρμίνια Μπίλεφελντ.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Βασικό στην ήττα με 2-1 από την Ρόμα, στο Ολίμπικο.
Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 2-1 από την Ρόμα, εκτός έδρας.
Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 2-2 με την Σασουόλο.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Αγωνίστηκε για 81 λεπτά στην ισοπαλία με 2-2 στην έδρα της Λέτσε.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Βασικός στην εκτός έδρας νίκη επί της Αταλάντα με 2-0.
Δημήτρης Νικολάου (Έμπολι): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 2-0 στην έδρα της Μπενεβέντο.

ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανιές): Βασικός στην ήττα με 1-2 από την Εϊμπάρ.
Βασίλης Λαμπρόπουλος (Ντεπορτίβο Λα Κορούνια): Βασικός στο εκτός έδρας 1-1 με την Φουνελαμπράδα.

ΓΑΛΛΙΑ
Ευθύμης Κουλούρης (Τουλούζ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά της εντός έδρας ήττας από την Λιόν με 3-2.
Τάσος Δώνης (Ρεμς): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα από τη Νις με 2-0.
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Βασικός στην άνετη νίκη με 2-0 επί της Ρίο Άβε.
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Ήταν εκτός αποστολής για την εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Ρίο Άβε.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Αϊντχόφεν): Μπήκε στο 57ο λεπτό του εκτός έδρας 2-2 με την Σπάρτα Ρότερνταμ.
Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ ΙΙ): Βασικός στην ήττα με 2-0 στην έδρα της Χρόνινγκεν.
Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ ΙΙ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 από την Χρόνινγκεν.
Γιώργος Στρέτζος (Βίλεμ ΙΙ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Χρόνινγκεν.
Κώστας Λάμπρου (Φίτεσε): Είδε από τον πάγκο την ήττα με 2-1 στην έδρα της Έμεν.
Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Με δικό του γκολ η Άλκμααρ άνοιξε το σκορ στη νίκη με 3-0 επί της Τβέντε.
Σάββας Μούργος (Ντόρντρεχτ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Ος.

ΒΕΛΓΙΟ
Φιορίν Ντουρμισάι (Μπέβερν): Έπαιξε στα πρώτα 52 λεπτά της εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Ζούλτε Βάρεγκεμ.
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Είδε από τον πάγκο το εκτός έδρας 2-2 με την Μαλίν.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Τάσος Μπακασέτας (Αλάνιασπορ): Αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι με την Μπουγιουκσεχίρ, στο οποίο όμως δεν μπήκαν γκολ.
Μανώλης Σιώπης (Αλάνιασπορ): Έπαιξε και στα 90 λεπτά του εντός έδρας 0-0 με την Μπουγιουκσεχίρ.
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Βασικός στην λευκή εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Μπουγιουκσεχίρ.
Δημήτρης Χατζηϊσαΐας (Ρίζεσπορ): Δεν ήταν στην αποστολή για την ήττα με 2-0 στην έδρα της Γαλατασαράι.

ΣΛΟΒΑΚΙΑ
Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Μπήκε στο 44΄του εντός έδρας 2-2 με την Ζλατε Μοράβτσε και στο 64΄πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του.
Λάζαρος Ρότα (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Βασικός και σκόρερ του πρώτου γκολ της ομάδας του στην εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Ζλατε Μοράβτσε.
Κυριάκος Σαββίδης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Βασικός στο εντός έδρας 2-2 με την Ζλατε Μοράβτσε.
Δημήτρης Πόποβιτς (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Επαιξε στα πρώτα 44 λεπτά της ισοπαλίας με 2-2 κόντρα στην Ζλατε Μοράβτσε.
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξιάρχης Φούντας (Ραπίντ Βιέννης): Δεν ήταν στην αποστολή για την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Σεντ Πόλτεν.
Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Δεν ήταν στην αποστολή για την βαριά εντός έδρας με 4-0 από την Βόλφσμπεργκερ.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός στη νίκη με 3-0 επί της Σοντερίσκε.

ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Δεν ήταν στην αποστολή για την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Ντιοσγκορ.
Σταύρος Τσουκαλάς (Βάρντα): Έπαιξε για 82 λεπτά στην ήττα με 3-1 στην έδρα της Ντιοσγκορ.
ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Θανάσης Παπάζογλου (Βολουντάρι): Έπαιξε στα 75 πρώτα λεπτά της ήττας από τον Μποτοτσάνι με 2-1, χωρίς ωστόσο να σκοράρει.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν Σέσιν): Βασικός στο εντός έδρας 1-1 με την Λεχ Πόζναν.
Μιχάλης Μανιάς (Πογκόν Σέσιν): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Λεχ Πόζναν.

ΣΟΥΗΔΙΑ
Γιάννης Ανέστης (Γκέτεμποργκ): Ξεκίνησε βασικός στο 7-1 επί της Όστερσουντς, αλλά αντικαταστάθηκε στο 71'.

ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Μπρεστ): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 1-1 με την Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ.

ΑΖΑΡΜΠΑΙΤΖΑΝ
Βαγγέλης Πλατέλας (Νέφτσι): Είδε από τον πάγκο το εντός έδρας 0-0 με την Κάραμπακ.
Τάσος Παπάζογλου (Ζίρα): Βασικός στο 2-2 με την Σουμγκαγήτ, εντός έδρας.

ΣΚΩΤΙΑ
Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Δεν ήταν στην αποστολή για το εντός έδρας 2-2 με την Ρος Κάουντι.

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Παναγιώτης Κονέ (Γουέστερν Γιουνάιτεντ): Έδωσε την ασίστ για το γκολ που χάρισε την εκτός έδρας νίκη με 3-2 στην ομάδα του επί της Μέλμπουρν Βίκτορι.
Η Μπόχουμ του Κοκοβα και η Ανκαραγκουτσού του Κίτσιου παίζουν σήμερα.