Ουρουγουάη-Βραζιλία 0-2: Συνέχισε την επέλαση η «σελεσάο» (vids)

Τέταρτη νίκη στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 για την Βραζιλία, με την «σελεσάο» να επικρατεί και μέσα στην Ουρουγουάη με 2-0.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Εθνική Βραζιλίας προκειμένου να συνεχίσει το απόλυτο των νικών της στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022. Η... σελέσαο πέρασε και από την Ουρουγουάη επικρατώντας με 2-0 και έκανε έτσι το τέσσερα στα τέσσερα, έχοντας μάλιστα και ρεκόρ τερμάτων 12-2 σε αυτό το εξαιρετικό της ξεκίνημα.

Τα πάντα όπως αναφέραμε κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο και ειδικά στο τέλος του. Αρχικά στο 34' ο Αρτούρ ήταν ο παίκτης που άνοιξε το σκορ για να έρθει στο 45' ο Ριτσάρλισον να κάνει το 0-2 και να δώσει τέλος στο ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την αποβολή του Έντισον Καβάνι στο 71', αλλά και γκολ των γηπεδούχων που ακυρώθηκε ως οφσάιντ από το var με το 0-2 να παραμένει ως το τέλος.