Σαουδική Αραβία: Γκολ από τερματοφύλακα στο 95', κόκκινη και ... αστυνομία για να κρατήσει τον προπονητή! (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Απίθανο φινάλε στην αναμέτρηση της Αλ Φατέχ με την Αλ Φαϊσαλί στη Σαουδική Αραβία! Με γκολ του τερματοφύλακα στο 95ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 2-2, αποβλήθηκε αμέσως μετά ποδοσφαιριστής για διαμαρτυρία στον διαιτητή και αστυνομία κρατούσε τον προπονητή μακριά από τον ρέφερι!

Άρης - ΑΕΚ: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Η Αλ Φαϊσαλί πήρε μεν τον βαθμό με ανέλπιστο και εντυπωσιακό τρόπο, αφού ο Μουσταφά Μαλαγιέκα στο 90'+5' βρήκε δίχτυα έχοντας προωθηθεί από τη δική του εστία στην αντίπαλη περιοχή, ωστόσο, όσα ακολούθησαν ήταν εξίσου...κωμικοτραγικά.

Ο Μοχάμεντ Αλ Σαϊάρι της αποβλήθηκε στο 90'+7' για διαμαρτυρία στον διαιτητή και ο κόουτς της Αλ Φαϊσάλι ξέσπασε πλησιάζοντας τον ρέφερι με απειλητικές διαθέσεις με αποτέλεσμα να χρειαστεί η επιτήρησή του από αστυνομικό!

Τα έντονα παράπονα είχαν να κάνουν και με την τελευταία φάση, όπου υπήρχε άουτ και όχι κόρνερ όπως υποδείχθηκε, επιτρέποντας ουσιαστικά το γκολ της ισοφάρισης.