Ραζβάν Λουτσέσκου: «Χάσαμε πολλές ευκαιρίες, η Φλαμένγκο δεν ήταν όπως την περίμενα»

Γιάννης Γεωργόπουλος

Η Αλ Χιλάλ του Ραζβάν Λουτσέσκου αποκλείστηκε στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων, με τον Ρουμάνο τεχνικό να υποστηρίζει πως πως η Φλαμένγκο σε καμία περίπτωση δεν ήταν ομάδα «φόβητρο».

Η Αλ Χιλάλ αν και προηγήθηκε στο σκορ δέχθηκε τρία γκολ στην επανάληψη με συνέπεια να μείνει εκτός τελικού (1-3).

Ο πρώην προπονητής του ΠΑΟΚ στάθηκε στις χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του σημειώνοντας πως περίμενε καλύτερη την βραζιλιάνικη ομάδα.

«Χάσαμε πολλές ευκαιρίες, περισσότερες απ' ότι η Φλαμένγκο, αλλά δεν τις αξιοποιήσαμε. Εάν συνέβαινε αυτό τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Η Φλαμένγκο δεν ήταν στο επίπεδο που περίμενα, όμως την ίδια στιγμή ήταν πιο αποτελεσματική και κατάφερε να πάρει τη νίκη χάρη στην εμπειρία των παικτών της. Στο πρώτο ημίχρονο δεν απειληθήκαμε. Η απόδοση μας ήταν ισορροπημένη και χάσαμε από μικρά λάθη. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε».