Κονέ: Ιστορικό ματς και νίκη για την Western United (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Η Western United έκανε την πρώτη της εμφάνιση στην A-League της Αυστραλίας και με τον Παναγιώτη Κονέ βασικό, επικράτησε 1-0 της Wellington Phoenix.

Εσθονία - Γερμανία με ακόμα καλύτερες αποδόσεις και άμεσες αναλήψεις. |21+

Ο Παναγιώτης Κονέ πήρε φανέλα βασικού και έβγαλε όλο το 90λεπτο της ιστορικής, πρώτης αναμέτρησης της νεοσύστατης Western United στο πρωτάθλημα της Αυστραλίας.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπερίσα με μονοκόματο σουτ έπειτα από ωραίο γύρισμα που του έγινε από δεξιά, ενώ, ξεχώρισε και ο Ντιαμάντι που αγωνίστηκε με το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Πέρασε με αλλαγή στα τελευταία λεπτά ο Απροποταμίτης, εκτός λόγω τραυματισμού ο Σταματελόπουλος για την Western United.