Πρώτη φορά βασικός στη Βραζιλία, δυο γκολ και μια ασίστ ο Ριτσάρλισον! (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Στα πέντε γκολ στις πρώτες πέντε αναμετρήσεις του για τη νέα σεζόν σε συλλογικό και διεθνές επίπεδο έφτασε ο Ριτσάρλισον που φρόντισε να του μείνει αξέχαστη η πρώτη του φορά ως βασικός με την εθνική ομάδα της Βραζιλίας.

Σημειώθηκαν περισσότερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Τενερίφη - Κάντιθ; Στη Vistabet έχει επιστροφή στοιχήματος*! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις

Ο φορ της Έβερτον, έπειτα από τρία γκολ με τη φανέλα των «ζαχαρωτών» και μια αποβολή, πήρε χρόνο συμμετοχής στο φιλικό του περασμένου Σαββάτου για τη «σελεσάο» απέναντι στις ΗΠΑ και τα ξημερώματα της Τετάρτης έπαιξε από την αρχή απέναντι στο Ελ Σαλβαδόρ (5-0).

Την πρώτη του παρουσία στο αρχικό σχήμα της εθνικής ομάδας της χώρας του, τη συνδύασε με δυο πολύ όμορφα γκολ και ένα κερδισμένο πέναλτι, δίνοντας συνέχεια στο εξαιρετικό ξεκίνημα που έχει πραγματοποιήσει στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.