Ουκρανία - Γερμανία: Μπλόκαρε... αέρα ο Μπούστσαν, 0-2 με Γκορέτσκα (vid)

Η γκάφα του κατά τα άλλα εντυπωσιακού, Γκεόρκγι Μπούχτσαν, στο μπλοκάρισμα της μπάλας στοίχισε για τους Ουκρανούς, με τον Γκορέτσκα να παραμονεύει για το 2-0 των Γερμανών.

Για ένα ημίχρονο έλεγε το ένα «όχι» μετά το άλλο στα αστέρια του Γιόακιμ Λεβ, που άνοιξαν το σκορ με πάρε-βάλε σε κενή εστία. Στη μοναδική περίπτωση που ο Γκεόργκι Μπούχτσαν έκανε λάθος, όμως, ο Λέον Γκορέτσκα καραδοκούσε στο σωστό σημείο και τον τιμώρησε.

Στο 49', ο Ουκρανός κίπερ έπιασε με αστάθεια τη μπάλα από την, μάλλον, εύκολη σέντρα του Χάλστενμπεργκ, με αποτέλεσμα να φύγει από τα χέρια του και να... καταλήξει στο κεφάλι του μέσου της Μπάγερν Μονάχου, ο οποίος με το εθνόσημο μεταμορφώνεται σε «killer» καθώς έχει πετύχει 12 γκολ στις πρώτες του 26 εμφανίσεις! Δύο λεπτά μετά έσωσε σίγουρο γκολ του Ντράξλερ, αλλά η ζημιά του 2-0 είχε ήδη γίνει για το σύνολο του Αντρέι Σεφτσένκο.

Δείτε τη γκάφα του Μπούστσακ, αλλά και τις σπουδαίες επεμβάσεις του από το πρώτο μέρος

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.