Ο Μπακασέτας με γκολάρα στο 95' γκρέμισε την Τραμπζονσπόρ από την κορυφή (vid)

Ο Τάσος Μπακασέτας, με εξαιρετική προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή, έριξε την Τραμπζονσπόρ από την κορυφή της βαθμολογίας.

Σε λίγες ημέρες, Αλάνιασπορ και Τραμπζονσπόρ θα μονομαχήσουν στον τελικό του Κυπέλλου Τουρκίας και ο Τάσος Μπακασέτας φρόντισε να στείλει μήνυμα στην ομάδα της Τραπεζούντας για το τι την... περιμένει.

Με πολύ ωραία ντρίμπλα που «άδειασε» αντίπαλο και σουτ έξω από την περιοχή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός «κάρφωσε» την Τραμπζονσπόρ και την υποχρέωσε σε ισοπαλία 2-2, εξαιτίας της οποίας έπεσε από την κορυφή της βαθμολογίας, όπου πλέον είναι μόνη της η Μπασακσεχίρ.

Ο Μπακασέτας, ο οποίος με τις εμφανίσεις του έχει τραβήξει το ενδιαφέρον ομάδων όπως η Λάτσιο και η Γαλατάσαραϊ, έφτασε τα έντεκα γκολ και τις εφτά ασίστ σε 36 συμμετοχές.