Μιχάλης Ηλιάδης: Γύρισε η γλώσσα του γκολκίπερ της Δόξας και συνέχισε να παίζει

Ο τερματοφύλακας της Δόξας Δράμας, Μιχάλης Ηλιάδης, έπεσε αναίσθητος στον αγωνιστικό χώρο στον αγώνα εναντίον των Τρικάλων, γύρισε η γλώσσα του, ο γιατρός του συνέστησε άμεση μεταφορά στο νοσοκομείο κι αυτός συνέχισε να παίζει.

Το Σάββατο (15/5) τα Τρίκαλα αντιμετώπισαν τη Δόξα Δράμας για την 4η αγωνιστική των play out της Super League 2 (1-1 το αποτέλεσμα). Στο 30ό λεπτό, ο γκολκίπερ των Μαυραετών, Μιχάλης Ηλιάδης, συγκρούστηκε με συμπαίκτη του και έπεσε αναίσθητος στον αγωνιστικό χώρο για περίπου δύο λεπτά, καθώς του είχε γυρίσει η γλώσσα.

Ο γιατρός του αγώνα, Θανάσης Κουτής επενέβη άμεσα και παρότι του συνέστησε άμεση μεταφορά στο νοσοκομείο με το ασθενοφόρο, ο γκολκίπερ της Δόξας επέμενε να συνεχίσει, όπως και τελικά έγινε.