ΑΕ Καραϊσκάκης - Εργοτέλης 0-1: Νίκη και 2Χ2 για τους Κρητικούς (vid)

Την δεύτερη του σερί νίκη πανηγύρισε ο Εργοτέλης, καθώς κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας του Καραϊσκάκη, με 1-0.

Η πρώτη καλή στιγμή ήταν για τους φιλοξενούμενους στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μανουσάκης έκλεψε την μπάλα στη μεσαία γραμμή έκανε και το σουτ, αλλά η προσπάθεια του εξουδετερώθηκε από τον Σολεϊμέζογλου. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 21’ όταν ο Λόβριτς μετά από εκτέλεση κόρνερ έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι της εστίας του Κατσιμήτρου.

Ο Εργοτέλης απάντησε έξι λεπτά αργότερα με το σουτ του Κόνραντ με το αριστερό από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής να καταλήγει ελάχιστα άουτ. Δέκα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Κρήτης, έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ. Ο Τσέλιος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, αλλά ο Κωστανάσιος δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή από πλεονεκτική θέση με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Σοϊλεμέζογλου.

Τελικά η ομάδα που βρήκε πρώτη δίχτυα στο ματς ήταν αυτή του Εργοτέλη. Μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Μπουρσέλη, ο Πατρινός με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πατρινού

Το 0-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα μεταξύ των δύο ομάδων κι έτσι οι Κρητικοί πανηγύρισαν την δεύτερη τους διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους έξι βαθμούς στην 7η θέση. Από την άλλη ο Καραϊσκάκης παρέμεινε στους τρεις και στην 8η θέση,

Καραϊσκάκης (Βασίλης Αργυρίου): Σοϊλεμέζογλου, Φαν Ίπερεν, Γιαννιώτης, Ρουμπαγκούκα, Γαλεάδης (62' Νταλακούρα), Δούμτσιος, Μαραθωνίτης (81' Τάμπας), Κορέλας (60' Φελίπε), Παπανίκου, Κόκας(73' Νταλακούρας), Λόβριτς.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Σερβιλάκης, Νεράλ, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέιος, Τσέλιος (63' Μπουτσάκης) , Άπι, Κόνραντ (46' Μπουρσέλης), Κωστανάσιος (63' Πατρινός), Μανουσάκης (86' Κατσούρι),