Γκουτσίδης: «Μας βγήκε εκνευρισμός και δεν μπορούσαμε να ηρεμήσουμε»

Ο βοηθός του Γιώργου Παράσχου τόνισε πως ο Απόλλων Σμύρνης εμφάνισε νευρικότητα στην εντός έδρας ήττα από τη Λαμία.

Όσα είπε στη NOVA ο Παναγιώτης Γκουτσίδης:

«Δεχθήκαμε γκολ εκεί που δεν το περιμέναμε, από μια κακή στιγμή. Από εκεί και πέρα, το κακό ήταν πως μας βγήκε πολύ εκνευρισμός και δεν μπορούσαμε να ηρεμίσουμε. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ώστε να μπορέσουμε να παίξουμε το ποδόσφαιρο που ξέρουμε και να κάνουμε ευκαιρίες για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πιο ήρεμοι, αλλά δεν βρήκαμε την κατάλληλη στιγμή για να δημιουργήσουμε μια ευκαιρία που να μας δώσει τη δυνατότητα για γκολ. Η Λαμία φυσιολογικά πρόσεχε την άμυνα της για να κρατήσει το 1-0 και έγινε ακόμα πιο δύσκολο. Συνεχίζουμε, βλέπουμε τα επόμενα παιχνίδια για να μπορέσουμε να πάρουμε όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς και στο τέλος να πραγματοποιήσουμε το στόχο μας».