Λαμία – Ολυμπιακός: «Σεφτέ» ο Κάιπερς για το 0-5, γκολ ο Μασούρας και 0-6 (vid)

Ακόμα δύο γκολ είχε ο Ολυμπιακός στο ματς με την Λαμία. Στο 84' ο Κάιπερς πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα με την ερυθρόλευκη φανέλα έκανε το 0-5 και τρία λεπτά αργότερα ο Μασούρας διαμόρφωσε το τελικό 0-6.

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός στο ΔΑΚ κόντρα στην Λαμία, κατάφερε να πετύχει 6 τέρματα. Αρχικά το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού σημείωσε σήμερα (13/12) ο Κάιπερς στο ματς με τη Λαμία. Ο Βέλγος φορ με κεφαλιά στο 84' έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων μετά από σέντρα του Ραντζέλοβιτς κάνοντας το 0-5. Τρία λεπτά αργότερα ο Μασούρας έγινε ο έκτος σημερινός σκόρερ για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς. Συγκεκριμένα ο Ανδρούτσος έκανε την σέντρα από δεξιά και ο Μασούρας με προβολή έκανε 6 τα γκολ της ομάδας του. Ένα γκολ που μέτρησε αφού πρώτα υπήρξε εξέταση του VAR για οφσάιντ.