Super League Interwetten, η βαθμολογία: Πάτησε κορυφή ο Ολυμπιακός, πρώτη νίκη για Παναθηναϊκό! (vids)

Μιχάλης Τσαμπάς

Η πρώτη νίκη του Παναθηναϊκού στο πρωτάθλημα ξεχωρίζει από τα 4 ματς του Σαββάτου, ενώ ο Ολυμπιακός με το «τρίποντο» επί του Απόλλωνα... πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Ολυμπιακός αφού... ξόδεψε για άλλη μια φορά φέτος το πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη βρήκε τις λύσεις με τα δύο γκολ του Χασάν, επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα και μερικά 24ωρα πριν από την αναμέτρηση με την Μάντστεστερ Σίτι πήρε το τρίποντο που τον έστειλε στην κορυφή έχοντας ως συγκάτοικο τον Άρη, που αγωνίζεται νωρίς το απόγευμα της Κυριακής κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.

Φυσικά από την... μισή αγωνιστική του Σαββάτου ξεχωρίζει η νίκη του Παναθηναϊκού στη Λαμία καθώς ήταν η πρώτη φετινή των «πράσινων» στο πρωτάθλημα.

Τεράστιο διπλό έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι με το 2-0 επί του Ατρομήτου, ενώ ο Βόλος επιβεβαίωσε τον... σκληροτράχηλο χαρακτήρα του καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στην Λάρισα αν κι έπαιζε μεγάλο διάστημα με 10 παίκτες και το τελευταίο τέταρτο του αγώνα με 9!!!