Ολιβέιρα: «Δεν μπορώ να εξηγήσω τους λόγους της ήττας»

Ο Νέλσον Ολιβέιρα παραδέχθηκε πως δεν κατάλαβα πως ηττήθηκε η ομάδα του από τον Παναθηναϊκό.

Αν και ο Νέλσον Ολιβέιρα έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ, εν τέλει ο Παναθηναϊκός έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη (2-1) μέσα στην Τούμπα.

Ο Πορτογάλος φορ παραδέχθηκε στη «NOVA» πως δεν κατάλαβε πως ήρθε η ήττα από τους Πράσινους.

«Αισθάνομαι θυμωμένος, δεν μπορώ να εξηγήσω τους λόγους της ήττας. Στο πρώτο ημίχρονο κυριαρχήσαμε, τους πιέσαμε σωστά, δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν. Είχαμε την κατοχή, κυριαρχήσαμε, βρήκαμε γκολ και είχαμε και άλλες ευκαιρίες.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω, στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν από το πουθενά, μετά έβαλαν γκολ με πέναλτι, γενικότερα δεν χάσαμε τον έλεγχο. Είναι πραγματικά ανεξήγητο και είμαι πολύ θυμωμένος».

@Photo credits: eurokinissi