Φένλο – Ατρόμητος 1-2: Γκολ στο ντεμπούτο ο Ρομπάιγ και φιλική νίκη οι Περιστεριώτες

Τη νίκη με 2-1 επί της Φένλο πανηγύρισε ο Ατρόμητος με τους Περιστεριώτες να επικρατούν με γκολ του Ρομπάιγ στο ντεμπούτο του.

Φιλική νίκη για τον Ατρόμητο στο ματς με τη Φένλο με τους Περιστεριώτες να επικρατούν με 2-1. Οι «κυανόλευκοι» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό της συνάντησης με τον Κλωναρίδη, με τους Ολλανδούς να ισοφαρίζει στο 23' με τον Μάριτς με κοντινό σουτ μετά από φάση διαρκείας.

Το 1-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς να έχουμε δει κάποια σημαντική φάση μέχρι το τέλος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρομπάιγ έκανε ιδανικό ντεμπούτο, καθώς στο 64' στην πρώτη του συμμετοχή, αλλά και επαφή με τη μπάλα, σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 για τον Ατρόμητο.

Η σύνθεση του Ατρομήτου: Μάριτς, Κιβρακίδης (63’ Μουντές), Χατζηισαΐας (46’ Στρούγγης), Σταματούλας (46’ Σουάρεθ), Πομόνης (63’ Αθανασίου), Έρλινγκμαρκ (63’ Τζοβάρας), Χαρίσης (73’ Οικονομίδης), Οικονομίδης (46’ Κούεν), Μουνίθ (63’ Ρομπάιγ), Κλωναρίδης (63’ Κωτσόπουλος), Δαλαμήτρας (63’ Τζαβίδας).