ΑΕΚ: Κορυφαίο γκολ της πρεμιέρας το τέρμα του Τσούμπερ με τον Ιωνικό (vid) (vid)

Το γκολ που σημείωσε ο Στίβεν Τσούμπερ, κόντρα στον Ιωνικό, αναδείχθηκε το κορυφαίο της πρεμιέρας της Super League Interwetten.

Ο Ελβετός μεσοεπιθετικός την πρώτη αγωνιστική κόντρα στον Ιωνικό, είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο αντί του Μουαμέρ Τάνκοβιτς, έκανε αισθητή την παρουσία του πολύ γρήγορα και στο τέλος κατάφερε να σκοράρει και το πρώτο γκολ με τα «κιτρινόμαυρα».

Συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τσούμπερ με δυνατό σουτ έγραψε το 3-0, βάζοντας τη δική του υπογραφή στο εντυπωσιακό ντεμπούτο του. Το γκολ του συγκέντρωσε το μεγαλύτερο ποσοστό (62,13%) στη σχετική ψηφοφορία της Super League Interwetten κι έτσι αναδείχθηκε το κορυφαίο της 1ης αγωνιστικής.

@Photo credits: INTIME