Λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ και 3-1 η Φέγενορντ (vid)

Η Φέγενορντ πέτυχε και τρίτο τέρμα κόντρα στην ΑΕΚ, κάνοντας το 3-1, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 14' με τον Μούαμερ Τάνκοβιτς, ωστόσο η Φέγενορντ μετέτρεψε μέσα σε τρία λεπτά το εις βάρος της 1-0 σε 2-1, με γκολ των Λίνσεν (29') και Μπάνις (31').

Η ομάδα της Ολλανδίας κατάφερε να βρει και τρίτη φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, στο 38ο λεπτό του αγώνα, μετά από λάθος του Λάτσι ο Σινίστρα, σκόραρε και πέτυχε το 3-1, όπου ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.