Με φοβερό και τρομερό Τζίμα, τεσσάρα στον Ηρακλή Λάρισας ο ΠΑΟΚ Β'

ΠΑΟΚ Β'

Με τον Στέφανο Τζίμα να πετυχαίνει χατ τρικ σε ένα ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ πέρασε από την Λάρισα επικρατώντας του τοπικού Ηρακλή με 4-1 και παρέμεινε στην 3η θέση με 35 βαθμούς.

Επίδειξη δύναμης μέσα στο AEL FC Arena για τον ΠΑΟΚ Β'. Οι Θεσσαλονικείς έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Στέφανο Τζίμα που πέτυχε 3 γκολ μπαίνοντας ως αλλαγή στο 2ο ημίχρονο, επικράτησαν με 4-1 του Ηρακλή Λάρισας φτάνοντας έτσι τους 35 βαθμούς και την 3η θέση του Βορείου Ομίλου πίσω από τον Πανσερραϊκό και την ΑΕΛ. Οι Λαρισαίοι από την πλευρά τους με την ήττα αυτή έμειναν στην 13η θέση συνεχίζοντας να βρίσκονται στην ζώνη του υποβιβασμού.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Κέρι στο 44', με το 1-0 να μένει ως το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο τα πάντα άλλαξαν όταν μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Τζίμας. Ο νεαρός επιθετικός πέτυχε χα τρικ με γκολ στο 52', στο 64' και στο 87', ενώ ο Σπυράκος ήταν αυτός που είχε κάνει στο 75' το 1-3.

Σκόρερ: 44′ Κέρι. – 52′ , 64′, 87′ Τζίμας, 75′ Σπυράκος

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γιαννίτσης, Χατζής, Γκαλίτσιος (85′ Μπάμης), Λίταινας, Μπόσιο (73′ Τασιούλης), Γκουγκούδης, Καμπέρης, Λούκας Γκαρσία (88′ Ζαφείρης), Κέρι, Κάσας (85′ Συρεγγέλας).

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Τσαούσης, Παναγιώτου, Κωττάς, Μελετίδης, Ουεντραόγκο (46′ Χατζηστραβός), Νινούα (62′ Γρόσδης), Δαρέλας, Σπυράκος (85′ Κουλούρης), Πανίδης (46′ Κιτσάκης), Γκορντεζιάνι (46′ Τζίμας).

15. Απόλλων Λάρισας 4 (19 ματς)
* Οι Β' Ομάδες δεν προβιβάζονται ή υποβιβάζονται, κάτι που σημαίνει πως αν βρεθούν σε ανάλογη θέση θα αντικατασταθούν από τις αμέσως παραπάνω ή από κάτω ομάδες.