Αιγάλεω - Κηφισιά: Προβάδισμα δυο γκολ για τους φιλοξενούμενους με Κουϊρουκίδη και Τετέι (vid)

Ο Κουϊρουκίδης πανηγυρίζει το γκολ του κόντρα στο Αιγάλεω

Η Κηφισιά πήρε «αέρα» δύο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης κόντρα στο Αιγάλεω, με σκόρερ τους Κουϊρουκίδη και Τετέι.

Με προβάδισμα δυο γκολ πήγε στα αποδυτήρια η Κηφισιά στο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης με το Αιγάλεω για την 17η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 18' όταν αποβλήθηκε ο Σκαφίδας και οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν.

Στο 25' ο Κουϊρουκίδης με κεφαλιά εξ επαφής άνοιξε το σκορ για την Κηφισιά και στο 45+1' ο Τετέι ήταν στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή για να πάρει το «ριμπάουντ» και να σπρώξει την μπάλα σε κενή εστία για το 0-2, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.