Ισόπαλοι Απόλλων Σμύρνης και Καλλιθέα (1-1), κερδισμένη η Κηφισιά (vids)

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι του Νοτίου Ομίλου της Super League 2, με τους Απόλλωνα Σμύρνης και Καλλιθέα να πετυχαίνουν από ένα γκολ (1-1) και την Κηφισιά να είναι η κερδισμένη από το ματς αυτό.

Μεγάλο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη για την 12η αγωνιστική της Super League 2. Ο Απόλλωνας Σμύρνης με την Καλλιθέα πάλεψαν για τους πολύτιμους 3 βαθμούς, αλλά το τελικό 1-1 αφήνει και τους δύο στεναχωρημένους και την Κηφισιά ικανοποιημένη. Οι γηπεδούχοι με την ισοπαλία αυτή βρίσκονται στην 2η θέση με 24 βαθμούς σε 11 ματς, οι φιλοξενούμενοι στην 5η με 20 σε 9 παιχνίδια, ενώ η Κηφισιά παρέμεινε πρώτη με 25 σε 9 αναμετρήσεις.

Στα του αγώνα ο Απόλλωνας Σμύρνης βρέθηκε κοντά στο γκολ στο 18' με το σουτ του Κουάδρα να σταματάει μετά από παρέμβαση και του Στρέζου, στο δοκάρι. Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με σουτ του Λουκίνα, με το 0-1 να είναι και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 2ο και πάλι ο Απόλλωνας ήταν η ομάδα που είχε δοκάρι, αυτή την φορά στο 49' με τον Καρίμ. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση η οποία καρποφόρησε στο 80' όταν ο Μωραΐτης με κεφαλιά κατάφερε να κάνει το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ, με τιθς δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό.

Σκόρερ: 80′ Μωραΐτης – 20′ Λουκίνας

Απόλλων Σμύρνης (Τάτσης): Κότσαρης, Λούι (82′ Κρητικός), Οντόνε, Ντομίνγκες, Τσελεπίδης, Φατιόν (63′ Πατάπης), Μουστακόπουλος (63′ Μ. Περέιρα), Χαλίμι, Κουάδρα (46′ Ερέρα), Μωραΐτης, Καρίμ (68′ Σίγκνεβιτς).

Καλλιθέα (Σίμος): Στρέζος, Τσιντώνης (69′ Ιωαννίδης), Μπουλούλης, Ρέντζας, Σαντάνα (74′ Λάσκαρης), Βασιλούδης (86′ Κύργιας), Λουκίνας (69′ Νίλι), Κυνηγόπουλος, Κολτσίδας, Βλάχος, Ντεμέτριους (86′ Περέιρα).