Γούτας: Επέστρεψε στα γκολ στη συντριβή της Σίβασπορ από τη Γκαζιαντέπ του Κίτσιου (vid)

Βασίλης Μπαλατσός

Ο Δημήτρης Γούτας σκόραρε για ακόμα μια φορά στην τρέχουσα σεζόν, στη βαριά ήττα της Σίβασπορ από τη Γκαζιαντέπ του βασικού και δημιουργού, Στέλιου Κίτσιου.

O Δημήτρης Γούτας σκόραρε μετά από (περίπου) τέσσερις μήνες για λογαριασμό της Σίβασπορ και έφτασε τα πέντε γκολ σε 20 συμμετοχές στην τουρκική Super League με συνολικά 2.070 αγωνιστικά λεπτά. Ο διεθνής στόπερ σκόραρε στο 29' με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και μείωσε (προσωρινά) σε 2-1 για την ομάδα του στην έδρα της Γκαζιαντέπ. Οι γηπεδούχοι εν τέλει πήραν μια μεγάλη νίκη επί της «Σίβας» με σκορ 5-1, με τον Έλληνα δεξιό μπακ, Στέλιο Κίτσιου να είναι ο δημιουργός του δεύτερου γκολ. Ο πρώην ακραίος οπισθοφύλακας του ΠΑΟΚ μετράει πλέον δυο ασίστ σε 21 παιχνίδια του πρωταθλήματος, με αθροιστικά 1.624 λεπτά αγώνα.