Ο Κίτσιου βγήκε στο γήπεδο μετά από μισή ώρα στα αποδυτήρια, για να παιχτούν 4 λεπτά! (vids)

Στο ματς της Γκαζιάντεπ με την Κασίμπασα ο ρέφερι σφύριξε νωρίτερα τη λήξη και τελικά η λύση δόθηκε με το να ολοκληρωθεί το παιχνίδι μετά και σε άδειο γήπεδο. Κάποια παίκτες βγήκαν από το μπάνιο για να επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο.

Για πάντα θα θέλει να ξεχάσει ο διαιτητής Χαλίς Οζκάχια τα όσα συνέβησαν στο αποψινό ματς της Γκαζιάντεπ με την Κασίμπασα. Οι γηπεδούχοι με τον Κίτσιου στο γήπεδο (πέρασε ως αλλαγή στο 79') κέρδισαν 2-0, όμως οι παίκτες των 2 ομάδων, οι προπονητές τους και τα μέλη των αποστολών βίωσαν μία πρωτόγνωρη κατάσταση, επειδή ο Τούρκος ρέφερι σφύριξε νωρίτερα τη λήξη! Πιο συγκεκριμένα έδωσε 9 λεπτά καθυστερήσεις αλλά είπε «τέλος» στο 90'+5' και αφού λίγο πριν είχε αποβάλει τον Εϊσερί των φιλοξενουμένων.

Οταν άπαντες βρέθηκαν στα αποδυτήρια και αντιλήφθηκε το λάθος του αποφάσισε, ύστερα από διαβουλεύσεις που διήρκεσαν περίπου μισή ώρα, οι 22 ποδοσφαιριστές, μεταξύ τους και ο Ελληνας μπακ, να βγουν ξανά στον αγωνιστικό χώρο ώστε να παίξουν τα τελευταία 4 λεπτά, όπως και έγινε. Οι εξέδρες, προφανώς, ήταν άδειες αφού ο κόσμος είχε φύγει και μετά από όλα αυτά δόθηκε 4 λεπτά αργότερα η δεύτερη και τελικά επίσημη λήξη της αναμέτρησης.

Μάλιστα τα ΜΜΕ στην Τουρκία αναφέρουν πως ορισμένοι ποδοσφαιριστές «βγήκαν από το μπάνιο» για να γυρίσουν στο γήπεδο, ενώ το VAR ήταν εκτός λειτουργίας καθώς είχε τερματιστεί η σύνδεση!

Για την ιστορία το σκορ τoυ αγώνα άνοιξε ο Φιγκεϊρέδο που παλαιότερα έπαιζε στον ΟΦΗ.