Λάτσιο - Λέτσε 2-2: Λύτρωση στο τέλος για τους Λατσιάλι (vid)

Ισοπαλία για τη Λάτσιο στις καθυστερήσεις

Η Λάτσιο με γκολ του Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς στις καθυστερήσεις απέσπασε εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Λέτσε και βρέθηκε στο +4 από την 5η θέση.

Η Λάτσιο προηγήθηκε, δέχθηκε την ανατροπή από τη Λέτσε, όμως στο 94′ με γκολ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς πήρε το βαθμό (2-2). Στο +4 από την 5η Μίλαν οι Λατσιάλι, αλλά με ματς περισσότερο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 21' κέρδισαν πέναλτι, ωστόσο ο Στρεφέτσα έστειλε τη μπάλα άουτ. Η Λάτσιο ανέβασε το ρυθμό και στο 34' άνοιξε το σκορ, όταν από κάθετη του Λουίς Αλμπέρτο, ο Ιμόμπιλε πέτυχε το 1-0. Ηταν το πρώτο του εντός έδρας από τον Νοέμβριο. Η Λέτσε αντέδρασε και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ουντέν με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-1. Στο 51′, ο ίδιος παίκτης πλάσαρε ιδανικά και πέτυχε το 2-1. Οι Ρωμαίοι προσπάθησαν να πιέσουν για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 94′ με κεφαλιά του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς.