Μόντσα: Η αντίδραση των Μπερλουσκόνι-Γκαλιάνι στο παρθενικό της γκολ στη Serie A (vid)

Ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι και ο Αντριάνο Γκαλιάνι βρέθηκαν στις εξέδρες του «Μπριαντέο» για το πρώτο ματς της Μόντσα στη Serie A και παρά την ήττα από την Τορίνο, είδαν τουλάχιστον την ομάδα τους να ανοίγει λογαριασμό στα «σαλόνια» στο 90+4'.

Η Μόντσα πραγματοποίησε το ντεμπούτο της στην πρώτη κατηγορία του ιταλικού ποδοσφαίρου, μετά από υπομονή 109 ολόκληρων ετών. Και μπορεί το τελικό αποτέλεσμα να μην ήταν το ιδανικό απέναντι στην Τορίνο (1-2), αλλά το κοινό του «Μπριάντεο» ανταμείφθηκε έστω και στην τελευταία φάση του αγώνα. Ανάμεσα στο κοινό και ο ισχυρός άνδρας των Μπιανκορόσι, Σίλβιο Μπερλουσκόνι, μαζί με το δεξί του χέρι και CEO της ομάδας, Αντριάνο Γκαλιάνι.

Το πάλαι ποτέ θρυλικό διοικητικό δίδυμο της Μίλαν βρέθηκε στις εξέδρες για το ιστορικό παιχνίδι, με τον δεύτερο να χαρίζει και μια ιδιαίτερη στιγμή στις κάμερες, υψώνοντας τα χέρια του με... ανακούφιση μετά το γκολ της τιμής από τον Ντάνι Μότα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.