Μίλαν - Ουντινέζε: Η εξαιρετική ντρίμπλα του Ντίαθ πριν το γκολ του Ρέμπιτς (vid)

Ο Ρέμπιτς πέτυχε το γκολ για το 2-1 της Μίλαν στο 15o λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης κόντρα στην Ουντινέζε, με τον Μπραχίμ Ντίαθ να κάνει μια απολαυστική ντρίμπλα στην αρχή της φάσης.

Η Ουντινέζε προηγήθηκε μόλις στο 2' στο ματς με τη Μίλαν στο Σαν Σίρο, όμως οι πρωταθλητές έκαναν την ανατροπή μέσα σε ένα δεκάλεπτο. Ο Τεό Ερναντέζ ισοφάρισε στο 11' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 15΄ο Ρέμπιτς έκανε το 2-1 με σουτ μετά από σέντρα του Καλάμπρια. Στην αρχή της φάσης ο δανεικός μεσοεπιθετικός της Μίλαν από τη Ρεάλ Μαδρίτης, Μπραχίμ Ντίαθ, «άδειασε» δυο ποδοσφαιριστές της Ουντινέζε για να ανοίξει τη μπάλα στον δημιουργό Καλάμπρια.