Νάπολι - Σασουόλο: Σαρωτικό ξεκίνημα οι Παρτενοπέι με τέσσερα γκολ στο 21'! (vid)

Η Νάπολι μπήκε με το πόδι «πατημένο» στο γκάζι κόντρα στη Σασουόλο, σκοράροντας όχι μία, ούτε δύο, αλλά τέσσερις φορές μέσα σε 14 λεπτά για το 4-0 στο 21'!

Εμφατική εκκίνηση από τη Νάπολι κόντρα στη Σασουόλο. Πριν καν περάσει το μισό πρώτο ημίχρονο, οι Παρτενοπέι διέλυσαν τους Νεροβέρντι που δεν είχαν στη διάθεσή τους τον τιμωρημένο Γιώργο Κυριακόπουλο, με τέσσερα γκολ!

Χάρη σε δύο ασίστ του Λορέντσο Ινσίνιε, Κουλιμπαλί και Οσιμέν έγραψαν από νωρίς το 2-0 (7, 15'), για να συμπληρωθεί το καρέ μέσα σε 21 λεπτά αγώνα από Λοσάνο και Μέρτενς!

Το 4-0 στο 21' αποτελεί νέο ρεκόρ για τους Παρτενοπέι στη Serie A, καθώς μέχρι πρότινος είχαν πετύχει μόνο τρία γκολ στο πρώτο 20λεπτο, τον Μάιο του 2009.