Φιορεντίνα - Γιουβέντους: Ο Μοράτα πέρασε ως αλλαγή και σκόραρε απίθανο γκολ στα 32 δευτερόλεπτα (vid)

Ο Άλβαρο Μοράτα πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο του Φιορεντίνα - Γιουβέντους και στο 32ο δευτερόλεπτο του δευτέρου μέρους ισοφάρισε (1-1) για τους «μπιανκονέρι» σκοράροντας πανέμορφο γκολ.

Η Φιορεντίνα υποδέχτηκε το απόγευμα της Κυριακής (25/4) τη Γιουβέντους και άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με την εκτέλεση πέναλτι του Ντούσαν Βλάχοβιτς. Ο Αντρέα Πίρλο πέρασε στο ημίχρονο τους Άλβαρο Μοράτα και Ντέγιαν Κουλουσέβσκι.

Ο Ισπανός δικαίωσε άμεσα στην επιλογή του. Μόλις 32 δευτερόλεπτα μετά από την έναρξη του δευτέρου μέρους ισοφάρισε για τους «μπιανκονέρι» με απίθανο γκολ.

Ο Κουαδράδο έβγαλε από δεξιά την μπαλιά, ο Μοράτα με κοφτή ντρίμπλα «άδειασε» τον Μαρτίνες-Κουάρτα (πέρασε επίσης αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου μέρους) και με απίθανο πλασέ με το αριστερό κρέμασε τον Νταγκόβσκι.