Τζένοα - Γιουβέντους: «Άρρωστο» curler ο Ντάγκλας Κόστα για το 0-3! (vid)

Η Γιουβέντους επικράτησε εύκολα της Τζένοα στο β΄ημίχρονο και έβαλε το «κερασάκι» στην τούρτα με ένα εξωπραγματικό φαλτσαριστό σουτ του Ντάγκλας Κόστα, για το 0-3.

Τον χαρακτηρίζει η ασυνέπεια στην απόδοσή του, αλλά αν ο Ντάγκλας Κόστα έχει κέφια και έμπνευση, είναι ικανός για το πιο εντυπωσιακό γκολ. Και το απέδειξε περίτρανα στη νίκη της Γιουβέντους επί της Τζένοα (0-3), δικαιώνοντας τον Μαουρίτσιο Σάρι που τον έριξε στο ματς ως αλλαγή στο 66’. Μόλις 7 λεπτά αργότερα, στο 73’, ο Βραζιλιάνος τεχνίτης πήρε τη μπάλα λίγο έξω από την περιοχή και με ένα αδιανόητο curler, εκτέλεσε τον Περίν και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, σε ένα από τα κορυφαία τέρματα που έχουμε απολαύσει στην Ευρώπη μετά το restart.