Τορίνο - Μπολόνια 2-3

Η Γκρανάτα προηγήθηκε νωρίς αλλά οι Ροσομπλού απάντησαν με εντυπωσιακό τρόπο, παίρνοντας μεγάλη εκτός έδρας νίκη (2-3).

Πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες είχε στις τελευταίες επτά αγωνιστικές η Τορίνο, η οποία στοχεύει στην έξοδο στο Europa League. Η ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι πίστεψε ότι το σερί θα συνεχιστεί μετά το γρήγορο 1-0 επί της Μπολόνια με το αυτογκόλ του Πούλγκαρ στο 6', αλλά η ομάδα το Σίνισα Μιχαΐλοβιτς έδειξε χαρακτήρα και ανέτρεψε γρήγορα την κατάσταση. Στο 29' ο Πόλι, ο οποίος νωρίτερα αντικατέστησε τον τραυματία Τζεμαϊλί, ισοφάρισε με κεφαλιά και στο 34' ο Πούλγκαρ εξιλεώθηκε για το αυτογκόλ κάνοντας το 1-2 με εκτέλεση πέναλτι, μετά το χέρι του Αϊνα. Η Μπολόνια παρέμεινε καλή και στο δεύτερο ημίχρονο, φτάνοντας στο 1-3 με το πλασέ του Ορσολίνι στο 64', για να μειώσει η Τορίνο με κεφαλιά του Ιτσο στο 89' (2-3). Ως εκεί όμως, παρά τις προσπάθειες για ισοφάριση στα έξι λεπτά των καθυστερήσεων...