Ολυμπιακός: Εύκολα η Κρασνοντάρ πριν το Champions League (vid)

Η Κρασνοντάρ δεν αντιμετώπισε πολλά προβλήματα και δεν χρειάστηκε να ανεβάσει ταχύτητα στη νίκη με 2-0 επί της Ταμπόφ.

Η Ταμπόφ υποδέχθηκε την Κρασνοντάρ στο ουδέτερο Σαράνσκ και η προσεχώς αντίπαλος του Ολυμπιακού δεν είχε κανένα πρόβλημα να φτάσει στη νίκη με 2-0 χωρίς να εντυπωσιάσει. Ο τεχνικός Μουσάεβ έκανε μικρής κλίμακας rotation και είδε την ομάδα του να βγάζει την ιδανική αντεπίθεση μόλις στο 2’ και τον Βάντερσον να κάνει το 0-1!

Η συνέχεια βρήκε τους Ταύρους να έχουν τον απόλυτο έλεγχο και τους γηπεδούχους να βγάζουν κάποιες φάσεις μόνο στο δεύτερο ημίχρονο. Όταν ο Ούτκιν με σουτ λίγο έξω από την περιοχή έκανε το 0-2 στο 78’ τελείωσαν τα πάντα, με την Κρασνοντάρ να παίρνει τους τρεις βαθμούς πριν το πρώτο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό για το Champions League.

Μελανό σημείο ο τραυματισμός του βασικού δεξιού μπακ Πετρόβ στο κεφάλι, με τον τελευταίο να γίνεται αλλαγή στο ημίχρονο.

Κρασνοντάρ (Μουράντ Μουσάεβ): Κριτσούκ, Ραμίρες, Σπάιτς, Φιόλουσον, Πετρόβ (46’ Στότσκι), Καμπόλοβ, Όλσον (66’ Μπεργκ), Βιλένα, Βάντερσον, Σουλεϊμάνοβ, Ιγκνάτιεβ (77’ Ούτκιν)