Ισπανία: Επιστρέφουν τα χρήματα σε όσους φιλάθλους μπήκαν στο γήπεδο μετά το 15'!

Χιλιάδες φίλοι της εθνικής Ισπανίας πέρασαν στις εξέδρες μετά το 15λεπτο για το παιχνίδι κόντρα στη Σουηδία, γι' αυτό και η ομοσπονδία ανακοίνωσε ότι θα τους επιστραφούν τα χρήματα και μάλιστα, θα τους χορηγηθούν δωρεάν εισιτήρια!

Το κλίμα στις τάξεις της Φούρια Ρόχα είναι ιδανικό, μετά τη νίκη επί της Σουηδίας (1-0) και την εξασφάλιση της απευθείας πρόκρισης για το Μουντιάλ του Κατάρ. Το ενδιαφέρον των φιλάθλων ξεπέρασε κάθε προσδοκία, αφού πριν και κατά τη διάρκεια του αγώνα, οι ουρές στις θύρες του «La Cartuja» της Σεβίλλης ήταν ατελείωτες, με αποτέλεσμα περίπου 3.000 Ισπανοί να χάσουν τα πρώτα λεπτά του ματς.

Έτσι, η ισπανική ομοσπονδία προχώρησε σε μία εξαιρετική χειρονομία, ανακοινώνοντας ότι όσοι φίλαθλοι καθυστέρησαν να βρεθούν στις εξέδρες κι έχασαν τα πρώτα 15 λεπτά θα λάβουν πλήρη επιστροφή χρημάτων, καθώς και δωρεάν εισιτήρια για τα δύο προσεχή ματςτης εθνικής Γυναικών για τα προκριματικά του Μουντιάλ του 2023!

Θυμίζεται ότι οι Φούριας Ρόχας του Λουίς Ενρίκε έγιναν μία από τις 9 χώρες της UEFA που τσέκαραν το δικό τους εισιτήριο για τα γήπεδα του Κατάρ, παρέα με Γερμανία, Δανία, Γαλλία, Βέλγιο, Κροατία, Σερβία Αγγλία και Ελβετία.

@Photo credits: INTIME