Νιουκάστλ - Άστον Βίλα 1-1: Πήραν βαθμό στο τέλος οι «Καρακάξες» (vid)

Ο Λάσελς στις καθυστερήσεις... έσωσε το βαθμό για τη Νιουκάστλ, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Άστον Βίλα εντός έδρας.

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Νιουκάστλ και Άστον Βίλα στο Σεντ Τζέιμς Παρκ. Οι «Καρακάξες»... φλέρταραν με την ήττα, ωστόσο ο Λάσελς στις καθυστερήσεις έδωσε το βαθμό. Στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ οι «Βίλανς» έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν περισσότερο την εξάδα. Κακό ματς, ελάχιστες φάσεις και όλα όλα έγιναν στα τελευταία λεπτά. Στο 86' η Βίλα άνοιξε το σκορ, όταν από την κεφαλιά του Γουότκινς, η μπάλα βρήκε στον Κλαρκ που σημείωσε αυτογκόλ. Ηταν το 12ο γκολ που δέχεται στο τελευταίο τέταρτο η Νιουκάστλ τη φετινή σεζόν. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι είχαν την απάντηση και ο Λάσελς πέτυχε το 1-1!