Ράσφορντ: Απίθανο σπριντ και ανάκτηση της κατοχής (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ένα από τα πράγματα που έκαναν τη διαφορά στο ντέρμπι του Μάντσεστερ και χάρισαν τη μεγάλη νίκη στη Γιουνάιτεντ ήταν και η πυγμή που έδειξαν οι παίκτες του Σόλσκιερ, με τον Ράσφορντ να δίνει το παράδειγμα με το απίστευτο τρέξιμο στην άμυνα για να δώσει βοήθειες.

Ο Μάρκους Ράσφορντ είχε την ασίστ στο δεύτερο γκολ των «κόκκινων διαβόλων» που έφυγαν από την έδρα της Σίτι με το υπέρ τους 2-0, χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες στο 2ο λεπτό και ένα εξαιρετικό χαμηλό σουτ από τον Λουκ Σο στο 50'΄.

Ο Άγγλος επιθετικός που έφτιαξε το δεύτερο τέρμα άρχισε να τρέχει σαν... μηχανάκι στο δεύτερο ημίχρονο για να δώσει βοήθειες στην άμυνα και η υπερπροσπάθειά του στέφθηκε με επιτυχία καταφέρνοντας ν' ανακτήσει και την μπάλα σε ένα από τα highlights του αγώνα.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ποια Σίτι, το σερί το «τρέχει» αυτή!