Μάντσεστερ Σίτι - Γουέστ Χαμ: Ο Στόουνς έδωσε ξανά το προβάδισμα στους «πολίτες» (vid)

Κώστας Τόπας

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε ξανά το προβάδισμα κόντρα στην Γουέστ Χαμ, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Τζον Στόουνς στο 68'.

Οι «πολίτες» ήταν αυτοί οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στο 30' με το γκολ του Ρούμπεν Ντίας. Η απάντηση των «σφυριών» ήρθε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς ισοφάρισαν με τον Αντόνιο.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η Σίτι πέτυχε και δεύτερο τέρμα και πάλι με αμυντικό της, αλλά αυτή τη φορά με τον Στόουνς. Συγκεκριμένα στο 60' μετά από γύρισμα του Μάχρεζ ο Αγγλος στόπερ, έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα με πλασέ, κάνοντας το 2-1.