Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ: Ο Φερνάντες το 3-2 με την απόλυτη φαουλάρα! (vid)

Μερικά λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, ο Μπρούνο Φερνάντες έδωσε ξανά τα ηνία του σκορ στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, νικώντας τον Άλισον με σεμιναριακή εκτέλεση φάουλ στην κλειστή του γωνία.

Τι κι αν δεν ξεκίνησε βασικός; Ο Μπρούνο Φερνάντες πέρασε στο ντέρμπι ως αλλαγή στο 66’ και μόλις μετά από 12 λεπτά έκανε αισθητή την παρουσία του, με μια αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ που έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (3-2).

Ο Πορτογάλος σταρ νίκησε τον Άλισον στην κλειστή του γωνία, με ένα καταπληκτικό χτύπημα με πολλά φάλτσα που κατέληξε στο πλαϊνό διχτάκι, δίχως να αφήσει περιθώριο αντίδρασης στον Βραζιλιάνο κίπερ.

Αυτό ήταν το 28ο γκολ του Φερνάντες με τη φανέλα των Κόκκινων Διαβόλων, περισσότερα από κάθε άλλον παίκτη της Premier League από την ημέρα που πήρε μεταγραφή στο Νησί!