Λίβερπουλ: Τα δυο πέναλτι που ζήτησε κόντρα στην Σαουθάμπτον (vids)

Κώστας Ζάλιαρης

Αδικημένη αισθάνεται η Λίβερπουλ από τις διαιτητικές αποφάσεις της αναμέτρησης με την Σαουθάμπτον, αν και ο Γιούργκεν Κλοπ δεν ήθελε να μιλήσει για δικαιολογίες μετά την ήττα (1-0) στο πρώτο ματς της ομάδας του για το 2021.
Καθημερινά Novi Specials στοιχήματα & σούπερ ενισχυμένες αποδόσεις! (21+)

Ο Ντάνι Ινγκς με εκπληκτική λόμπα πάνω από τον Άλισον στο 2ο λεπτό χάρισε στους «άγιους» τους τρεις βαθμούς με το τελικό 1-0 και το σύνολο του Χάσενχουτλ βρίσκεται μόλις τέσσερις βαθμούς πίσω από τους πρωτοπόρους της βαθμολογίας αυτή τη στιγμή!

Στη Λίβερπουλ, ναι μεν γνωρίζουν ότι δεν ήταν καθόλου καλοί και πως έκαναν μονάχα μια τελική προς το στόχο στο 75ο λεπτό, ωστόσο, ζήτησαν πέναλτι σε δυο περιπτώσεις.

Η μια ήταν με τον Μανέ που φεύγει από αριστερά εντός περιοχής και ο Γουόκερ Πίτερς φάνηκε να τον γκρεμίζει, ενώ, η άλλη ήταν και πιο προφανής για παράβαση με το χέρι του Στέφενς σε σουτ του Βαϊνάλντουμ.