Ο Μπρούνο Φερνάντες παρομοίασε τον ΜακΤόμινεϊ με τον... Ροναλντίνιο! (pic)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Σκοτ ΜακΤόμινεϊ έκανε πραγματικά τα πάντα για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο εντυπωσιακό 6-2 επί της Λιντς, με τον Μπρούνο Φερνάντες να φτάνει στην μέγιστη υπερβολή στην προσπάθειά του ν' αποθεώσει τον συμπαίκτη του!

Ο Σκωτσέζος χαφ έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής στα χρονικά της Premier League που σκοράρει δυο φορές σε τρία πρώτα λεπτά οποιασδήποτε αναμέτρησης, έχοντας και ασίστ στο δεύτερο ημίχρονο, φτιάχνοντας κι άλλες ευκαιρίες για γκολ και φυσικά πλησιάζοντας κι εκείνος στο προσωπικό του χατ-τρικ μέχρι ν' αποχωρήσει με τραυματισμό.

Ο Μπρούνο Φερνάντες, που επίσης σκόραρε δις απέναντι στα «παγώνια», του έδωσε... νέο όνομα και τον «βάφτισε»... Σκοτιναλντίνιο!

Ο ΜακΤόμινεϊ ασφαλώς και ντράπηκε και του απάντησε πως... θα τα πουν καλύτερα στην προπόνηση της Δευτέρας!