Φούλαμ – Λίβερπουλ: Το σπρώξιμο στον Σαλάχ πριν το γκολ των Λονδρέζων (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Στη Λίβερπουλ θα ήθελαν πολύ ο VAR να έχει τσεκάρει το ξεκίνημα της φάσης από την οποία η Φούλαμ βρήκε το γκολ με τον Κόρντομπα – Ριντ στο πρώτο ημίχρονο της Κυριακάτικης αναμέτρησης.

Οι «κόκκινοι» του Μέρσεϊσαϊντ απέτυχαν να προσπεράσουν την Τότεναμ στην κορυφή της Premier League μετά το 1-1 των «σπιρουνιών» με την Κρίσταλ Πάλας και οι Πρωταθλητές γλίτωσαν την ήττα με το ίδιο σκορ (1-1) στο Craven Cottage λίγη ώρα μετά το παιχνίδι του Selhurst Park.

Στο πρώτο ημίχρονο όπου πραγματικά η ομάδα του Κλοπ ήταν αγνώριστη και ο Γερμανός προσπαθούσε να ξυπνήσει τους παίκτες του, οι Λονδρέζοι βρήκαν γκολ με τον ΚόρντομπαΡιντ, ωστόσο, στην αρχή της φάσης υπάρχει ένα σπρώξιμο στον Σαλάχ που οι Πρωταθλητές θα ήθελαν πολύ να έχει υποδειχθεί ως παράβαση...