Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Καβάνι πανηγύριζε και ο Μπρούνο του φώναζε να γυρίσει (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Μπρούνο Φερνάντες αναδεικνύει την ηγετική του προσωπικότητα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και το έκανε με τον τρόπο που αντέδρασε στο γκολ της ισοφάρισης από τον Έντινσον Καβάνι πριν από τη μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Σαουθάμπτον.
Μαρσέιγ - Ολυμπιακός: Εκατοντάδες επιλογές και στοιχήματα για σκόρερ, κάρτες, κόρνερ και λεπτό πρώτου γκολ. |21+

Ο Ουρουγουανός επιθετικός ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης της περασμένης Κυριακής στο St. Mary's αφού πέρασε με αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε μια ασίστ, πέτυχε δυο γκολ και οι «κόκκινοι διάβολοι» έφτασαν πανηγυρικά στο τελικό 3-2.

Ο Καβάνι τη στιγμή που ισοφάρισε προσωρινά έτρεξε να πανηγυρίσει ξεσπώντας για την επαναφορά της ομάδας του και τη δική του συμβολή σε αυτή, ωστόσο, ο Μπρούνο Φερνάντες ήξερε ότι δεν έπρεπε να χαθεί χρόνος.

Όσο ο Matador πανηγύριζε, ο Πορτογάλος φώναζε να επιστρέψουν όλοι γρήγορα για τη σέντρα ώστε να προλάβουν την ολική ανατροπή!