Γουλβς - Σαουθάμπτον 1-1: Δε... λύγισε στο Molineux (vid)

H Σαουθάμπτον απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη Γουλβς στο Molineux κι έμεινε στην πρώτη πεντάδα της Premier League.
Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Γουλβς και Σαουθάμπτον στο Μολινό, με τους φιλοξενούμενους να μένουν αήττητοι για έβδομο διαδοχικό ματς και να διατηρούνται στην πρώτη πεντάδα. Μάλιστα, ανάλογο σερί για τους «Αγιους» χάνεται από το... 2013. Στο α' μέρος η Γουλβς ήταν καλύτερη, πίεσε και απείλησε, αλλά σε τρεις περιπτώσεις ο ΜακΚάρθι νίκησε Ντεντόνκερ, Ποντένσε και Τραορέ. Αντίθετα, η Σαουθάμπτον είχε μόλις ένα σουτ με τον Αρμστρονγκ. Στην επανάληψη, η Γουλβς μπήκε δυνατά και στο 52' είχε νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Ποντένσε. Ωστόσο, οι «Αγιοι» ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Γουόλκοτ. Ενα ιστορικό τέρμα, αφού ήταν το πρώτο του γκολ με τη Σαουθάμπτον από τον Δεκέμβριο του 2005 (14 χρόνια και 347 ημέρες). Μάλιστα, στο 65’ ο Άγγλος επιθετικός έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Η Γουλβς απάντησε και στο 75' έφερε το ματς στα ίσα χάρη στο γκολ του Νέτο.