Γουλβς - Νιουκάστλ 1-1: Πάγωσε τους «Λύκους» με φαουλάρα! (vid)

Με φαουλάρα του Μέρφι στο τέλος η Νιουκάστλ απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη Γουλβς εκτός έδρας, διατηρώντας την παράδοση του ίδιου αποτελέσματος ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Αυτό το ζευγάρι δεν... κερδίζει! Ναι, τέταρτο διαδοχικό 1-1 ανάμεσα στη Γουλβς και τη Νιουκάστλ στην Premier League, μόνο που αυτή τη φορά το ματς εξελίχθηκε σε... θρίλερ. Το βαθμό για τις «Καρακάξες» έδωσε στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Μέρφι με φαουλάρα. Η Γουλβς μπήκε πιο δυνατά, πήρε τον έλεγχο, πίεσε, αλλά δεν μπόρεσε να φανεί απειλητική για την αντίπαλη εστία. Ο Νέτο προσπάθησε, είχε δυο καλές ενέργειες, αλλά η Νιουκάστλ χωρίς κόπο κράτησε το μηδέν. Η καλύτερη φάση της Γουλβς ήρθε στο 51', ο Νέτο βρέθηκε σε θέση βολής από πάσα του Ποντένσε, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ωστόσο, η λύτρωση ήρθε στο 80' με τον Ραούλ Χιμένες να πετυχαίνει το 1-0. Ωστόσο, η Νιουκάστλ πήρε το βαθμό ένα λεπτό πριν το τέλος. Ο Μέρφι ανέλαβε την εκτέλεση φάουλ και πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Premier League έπειτα από 1009 ημέρες (Ιανουάριος του 2018 στο Ετιχαντ).