Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ: Ανατροπή οι Σπερς και «τρελό» 1-2 στο 7’! (vid)

Η Τότεναμ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σε δύο περιπτώσεις και έκανε την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά, για το «θεότρελο» 1-2 μόλις στο 7ο λεπτό!

Απίθανη εκκίνηση επιφύλασσαν Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ στο ματς, με τους Σπερς να γυρίζουν το παιχνίδι από το 1-0 του Φερνάντες στο 2’, μέσα στα επόμενα πέντε λεπτά!

Η κάκιστη αμυντική συμπεριφορά των Μαγκουάιρ και Σο έδωσε «δώρο» στους Σπερς να ισοφαρίσουν με τον Ντομπελέ από τη μικρή περιοχή μόλις στο 4’ και τρία λεπτά αργότερα, ο Χάρι Κέιν έπιασε στον ύπνο τους Κόκκινους Διαβόλους εκτελώντας γρήγορα το φάουλ, με τον Χέουνγκ-Μιν Σον να φτάνει μέχρι τέλους και να σφραγίζει την ανατροπή στο 7’.

Αυτή είναι και η πρώτη φορά που σημειώνονται τρία γκολ σε ματς της PL στα πρώτα επτά λεπτά από το 2010 και το πρώτο που σκοράρουν και οι δύο ομάδες από το 1999!

Μάλιστα, τελευταία φορά που η Γιουνάιτεντ είχε δεχθεί δύο γκολ μέχρι το 7' ήταν ακριβώς πέντε χρόνια νωρίτερα, στις 4 Οκτωβρίου του 2015 από την Άρσεναλ.