Λίβερπουλ - Άρσεναλ: Ο Σαλάχ τη μισή δουλειά, ο Μανέ το άμεσο 1-1 (vid)

Ο Μο Σαλάχ αναστάτωσε με το σόλο του την άμυνα της Άρσεναλ και ο Σαντιό Μανέ την τιμώρησε, ισοφαρίζοντας για τη Λίβερπουλ σε λιγότερο από τρία λεπτά.

Το σπάνιο λάθος του Άντι Ρόμπερτσον και η... επαρκής εκτέλεση του Λακαζέτ για το 1-0 της Άρσεναλ έβαλαν ξαφνικά πολύ δύσκολα στη Λίβερπουλ, αλλά το δίδυμο των Σαλάχ-Μανέ λειτούργησε αμέσως για να φέρει την κατάσταση στα ίσα.

Τρία λεπτά μετά το γκολ του Γάλλου, ο Μο Σαλάχ έκανε... πλάκα στον Τίρνεϊ (ο οποίος φοβήθηκε το πέναλτι) με κούρσα από τα δεξιά και δυνατό σουτ, ο Λένο απέκρουσε ασταθώς και ο Σαντιό Μανέ χρειάστηκε απλά να σπρώξει τη μπάλα προς τα δίχτυα, για την ισοφάριση των Reds σε μόλις 147 δευτερόλεπτα.