Ματσάρα στο «Γκούντισον Παρκ», Εβερτον-Γουέστ Μπρομ 3-2: Αποβολές, γκολ και θέαμα (vids)

Κώστας Τόπας

Γκολ και θέαμα προσφέρουν οι Εβερτον και Γουέστ Μπρομ στο «Γκούντισον Παρκ». Ισοφάρισαν αρχικά οι φιλοξενούμενοι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, απάντησαν με τρίτο γκολ στο ματς τα «ζαχαρωτά».

Οι «Baggies» των δέκα παικτών και χωρίς προπονητή στον πάγκο, μετά τις αποβολές, έφεραν και πάλι το ματς στα ίσα στο 47'.

Ο Ματέους Περέιρα, με ένα ωραίο σουτ-πύραυλο από μακρινό φάουλ νίκησε τον Πίκφορντ, στέλνοντας την μπάλα στην πάνω δεξιά γωνία της εστίας του Αγγλου πορτιέρε.

Παρά το γκολ που δέχθηκε νωρίς νωρίς στο δεύτερο 45λεπτο, η Έβερτον πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ. Ο Ριτσάρλισον μετά από εκτέλεση φάουλ πήρε την κεφαλιά, ο Τζόνστοουν αρχικά είπε «όχι» αλλά στην επαναφορά ο Κιν με προβολή έσπρωξε την μπάλα στο πλεκτό για το 3-2.